Dziś jest Poniedziałek, 19 Lutego 2018 roku
Nowy Dwór Mazowiecki
Znajdujesz się  »  Strona główna  »  Aktualności

Aktualności - Relacje

I Ogólnopolski festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa w Nowym Dworze Mazowieckim

dodano: 10.11.2016

5 listopada 2016r w  Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyła się I edycja Festiwalu Piosenki Artystycznej nOFFa.Na ogłoszone  zaproszenie odpowiedziało 79 wykonawców z Gdańska, Rzeszowa, Kielc, Świdnika, Świebodzina, Warszawy, Zakroczymia i Nowego Dworu Mazowieckiego. Spośród nich Rada Artystyczna zakwalifikowała do finału  21 wykonawców. Do Nowego Dworu Mazowieckiego dotarło 19 z nich.

Przesłuchania konkursowe rozpoczęły się w sali Nowodworskiego Ośrodka Kulturo godzinie 12.00.  Jury w składzie:  Katarzyna Dereń, Natalia Grosiak  i Paulina Serwatka, stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, okazało się bowiem, że w szranki stanęli wykonawcy reprezentujący bardzo wysoki poziom artystyczny. Praktycznie trzeba było nagrodzić najlepszych z najlepszych. Przesłuchania konkursowe stanowiły także niezwykłą gratkę dla obecnych na sali sympatyków  dobrej piosenki. Usłyszeli oni bowiem bardzo zróżnicowany, zarówno  w sferze tekstowej jak i muzycznej, repertuar, w dużej części,  twórczości własnej wykonawców  w profesjonalnym wykonaniu. A że przesłuchania odbywały się niezwykle sprawnie, można było odnieść wrażenie, że odbywał się właśnie bardzo interesujący koncert  polskiej piosenki w wykonaniu niezwykle uzdolnionej młodzieży.

Spośród 19 finalistów festiwalowe jury wyłoniło 5 laureatów Festiwalu, którzy zostali zaproszeni do koncertu galowego. Znaleźli się wśród nich: reprezentantka Rzeszowa – Joanna Nawojska, Nowego Dworu Mazowieckiego -Basia Małecka, Warszawy – Agnieszka Ozon, Świdnika – Monika Kowalczyk  i Gdańska – Marta Ficowska.

Na tym etapie poznaliśmy laureatów, ale nikt poza jury nie wiedział komu jaka nagroda przypadła.

O godzinie 19.10 rozpoczął się Koncert Galowy w wykonaniu laureatów. Po czym nastąpiła najbardziej oczekiwana chwila – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród:

Grand Prix I Festiwalu Piosenki Artystycznej w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymała JOANNA NAWOJSKA z Rzeszowa

I miejsce ex aequo MONIKA KOWALCZYK ze Świdnika i MARTA FITOWSKA z Gdańska

II miejsce BARBARA MAŁECKA  z Nowego Dworu Mazowieckiego

Nagrodę Specjalną Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki  AGNIESZKA OZON z Warszawy

Zwieńczeniem Festiwalu był niezwykle energetyczny i owacyjnie przyjęty przez publiczność, koncert gościa  I OFPA nOFFa,  zespołu MIKROMUSIC .

DZIĘKUJEMY BARDZO uczestnikom, którzy zechcieli przybyć do naszego ośrodka i wziąć udział w Festiwalu i podzielić się z nami swoim talentem.

Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać pobyt w naszym mieście i zaszczycicie swoją  obecnością kolejną edycję Festiwalu.

Składamy serdeczne podziękowania Paulinie Serwatce, oraz wszystkim jej przyjaciołom, którzy społecznie zaangażowali się w realizację wydarzenia,  wsparli festiwal swoją pracą i talentem.

Dziękujemy  osobom prywatnym i instytucjom za wsparcie finansowe, materialne, sprzętowe i promocyjne festiwalu: WOJCIECHOWI FOLMANOWI, Sylwestrowi Noceniowi, Pawłowi  Małeckiemu, Piotrowi  Nadolnemu, Burmistrzowi  Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, firmie Lotnisko Modlin, firmie Grodno Decor w Warszawie, firmie  La Lorraine w nowym dworze Mazowieckim, Bankowi  Spółdzielczemu w Nowym Dworze Mazowieckim, firmie Other Media, firmie Kaufland w Nowym dworze Mazowieckim, Starostwu Powiatowemu w Nowym Dworze Mazowieckim, platformie  Strefa Piosenki.pl,  redakcjom Gońca Lokalnego i Tygodnika Nowodworskiego.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi  I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej nOFFa okazał się udaną imprezą, która na stałe wpisze się do programu Nowodworskiego Ośrodka Kultury, oraz znajdzie swoje miejsce w kalendarzu ogólnopolskich imprez adresowanych do twórców i wykonawców młodego pokolenia.

 

Kontakt

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Paderewskiego 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Wyszukiwarka


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach, wpisz swój adres email

Galeria