Dziś jest Poniedziałek, 19 Marca 2018 roku
Nowy Dwór Mazowiecki
Znajdujesz się  »  Strona główna  »  Aktualności

Aktualności - Wszystkie

Pierwsza Lepsza - nowa premiera Teatru HURRAGRAM

dodano: 19.05.2017

16 maja 2017r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyła się premiera adaptacji jednoaktówki Aleksandra Fredry  „Pierwsza Lepsza”. Przestawienie w reżyserii Katarzyny Rospędowskiej przygotowała Grupa Teatralna HURRAGRAM działająca w Nowodworskim Ośrodku Kultury od października 2011 roku.

"Pierwsza lepsza" - Każdy z nas marzy, aby odnaleźć swoją drugą połowę. Wielu pragnie rodzinnego ciepła. Niektórzy liczą na miłość wielką i romantyczną. Innym wystarczy wierność i uczciwość. Niewielu przyzna się do tego, że chcieliby kogoś pięknego i majętnego. A Alfred... po prostu chce się ożenić. Wpada na plan idealny, genialny w swej prostocie. Czy naprawdę można się ożenić z pierwszą lepszą?

W rolach:

Alfred – Adam Gozdalik
Andzia – Agnieszka Magier
Julia/Marta – Agnieszka Bielecka
Elwira – Marzena Wandachowicz
Emila – Katarzyna Rogulska
Zosia – Ada Kassjanowicz/Aleksandra Parol
Zdzisław – Piotr Bocian

Przybyła na premierę publiczność bardzo ciepło przyjęła propozycję adaptacyjną Hurragramu, a jest ona dość zaskakująca. Przy zachowaniu wiersza i kostiumu, przedstawienie charakteryzuje bardzo skromną i współczesną zarazem scenografią. Jedynym jej elementem, poza światłem, jest bowiem drabina. Czemu służy, co symbolizuje, to pytania, na które widz musi sobie sam odpowiedzieć.
Odpowiedź na to pytanie znajdą tylko ci, którzy zdecydują się na obejrzenie przedstawienia. A będzie ku temu okazja już 23 maja 2017r. o godz. 20.00. w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

 

Kontakt

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Paderewskiego 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Wyszukiwarka


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach, wpisz swój adres email

Galeria

Ostatnio dodana galeria
WOJCIECH PSZONIAK - BELFER
Losowo wybrana galeria
Leśna Przygoda