Dziś jest Poniedziałek, 19 Marca 2018 roku
Nowy Dwór Mazowiecki
Znajdujesz się  »  Strona główna  »  Aktualności

Aktualności - Wszystkie

Łukasz BOROWICKI QUARTET w Nowodworskim Ośrodku Kultury

dodano: 24.05.2017

Kwartet Łukasza Borowickiego gościliśmy w sobotnie popołudnie w Nowodworskim Ośrodku Kultury. Łukasz Borowicki Quartet to międzynarodowy, polsko-duński zespół, złożony z aktywnych muzyków, absolwentów duńskich konserwatoriów muzycznych, grający autorski współczesny jazz czerpiący swoją inspirację z bogatej tradycji muzyki jazzowej - zarówno amerykańskiej jak i europejskiej - w formacie dość tradycyjnym (trąbka/flugelhorn, gitara, kontrabas i perkusja).
Szeregi zespołu zasila znakomity duński trębacz Mads la Cour, który na co dzień pracuje w prestiżowej orkiestrze duńskiego radia DR i jest aktywnym bandleaderem i kompozytorem.
W czerwcu 2016 ukazała się płyta Wandering flecks nakładem wytwórni ForTune, pod patronatem miesięcznika JazzPress oraz Polish Jazz Blogspot
Sekcja rytmiczna kwartetu złożona jest ze znanych na polskiej scenie muzyków:
Mariusz Praśniewski na basie (współpraca z Grzegorzem Karnasem) i Karol Domański na perkusji (współpraca z Markiem Dyjakiem i Izą Zając).
Podczas koncertu zespól wykonał utwory z wyżej wspomnianej płyty Wandering fleks. M.in.: tytułowe Wandering fleks, Automaton, Zigzags and lines, Imitative tendency of matter. Autorskie kompozycje Łukasza Borowickiego przypadły nowodworskiej publiczności do gustu, zarówno te o charakterze balladowym jak i te bardziej energetyczne. Wszystkie bardzo przyjemne w odbiorze, co niewątpliwie jest także zasługą znakomitych muzyków i świetnie, bardzo subtelnie i nastrojowo brzmiącego zespołu. Sympatyczni muzycy, dobra muzyka i świetna nowodworska publiczność to komponenty, które złożyły się na bardzo sympatyczne, muzyczne spotkanie.

 

 

Kontakt

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Paderewskiego 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Wyszukiwarka


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach, wpisz swój adres email

Galeria