Dziś jest Wtorek, 20 Marca 2018 roku
Nowy Dwór Mazowiecki
Znajdujesz się  »  Strona główna  »  Aktualności

Aktualności - Wszystkie

Wernisaż "Pracowni 105"

dodano: 22.06.2017

W poniedziałek, dnia 12.06.2017 r., w Galerii „Łącznik” Nowodworskiego Ośrodka Kultury już po raz czwarty mieliśmy przyjemność otworzyć uroczystym wernisażem wystawę „Pracowni 105”, prowadzonej przez artystkę malarkę Małgorzatę Omelańczuk – Pawluk.

Uczestnicy pracowni zaprezentowali swoje prace z dziedziny malarstwa i rysunku. Prace rysunkowe eksponowane były nie tylko w Galerii „Łącznik”, ale również w budynku „B” Ośrodka, gdzie mieści się sama pracownia. Goście mogli podziwiać dzieła w technice ołówka, ale również wykonane węglem, tuszem i farbą. Głównymi tematami były postaci i martwe natury. Prace malarskie wykonano w technice olejnej i akrylowej. W tym roku na wernisażu można było obejrzeć po raz pierwszy prace plenerowe, wykonane na mazurskim plenerze u artysty Andrzeja Cisowskiego. Młodzi, zdolni artyści „Pracowni 105” wykazali się talentem, oryginalnością i wnikliwą obserwacją natury. Powstały bardzo ciekawe obrazy, które budziły wielkie zainteresowanie pośród gości na wernisażu.

Oprócz rysunku i malarstwa na wernisażu można było obejrzeć także małe formy rzeźbiarskie autorstwa Anny Różyckiej, której szerokie zainteresowania artystyczne obejmują też rzeźbę. Jej pasja do pracy z gliną zaowocowała rzeźbiarską mini-wystawą, której motywem przewodnim jest człowiek. Rzeźby przyciągały wzrok każdego, kto przechodził obok gablot w Galerii „Łącznik”. Cieszymy się, że na wernisaż przybyło liczne grono gości, nie tylko członkowie „Pracowni 105”, ale też ich najbliżsi, znajomi i przyjaciele, a nawet sąsiedzi. Galeria „Łącznik” w poniedziałkowe popołudnie wyglądała jak prawdziwa świątynia sztuki. Serdecznie zapraszamy wszystkich do oglądania wystawy, która trwać będzie do września.

 

Kontakt

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Paderewskiego 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Wyszukiwarka


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach, wpisz swój adres email

Galeria