Dziś jest Wtorek, 20 Marca 2018 roku
Nowy Dwór Mazowiecki
Znajdujesz się  »  Strona główna  »  Aktualności

Aktualności - Relacje

WnK - POWIDOKI. Spotkanie z Zosią Wichłacz

dodano: 20.07.2017

30 czerwca 2017r. podczas ostatniego przed wakacjami spotkania w cyklu Więcej niż Kino obejrzeliśmy ostatni film Andrzeja Wajdy POWIDOKI – przypominający ciekawą i skomplikowaną postać  Władysława Strzemińskiego i jego postawę absolutnego buntu wobec narzucania mu poglądów na sztukę przez system polityczny, ale także na życie prywatne przez osoby mu bliskie.

Gościem wieczoru, była odtwórczyni w filmie roli Hani, Zofia WICHŁACZ – aktorka bardzo młoda, ale z wielkim już dorobkiem zawodowym i dużymi sukcesami. Urodzona w 1995 roku, debiutowała w 2013. W tym roku pojawiła się w filmach  Był sobie dzieciak (reż. Leszek Wosiewicz) i Niegdyś moja matka (reż. Sophia Turkiewicz). Ponadto wcieliła się w rolę Anieli Dulskiej w spektaklu Teatru Telewizji Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej w reż. Marcina Wrony, oraz gościnnie wystąpiła w drugim sezonie serialu Głęboka woda. Za rolę w Moralności pani Dulskiej uzyskała wyróżnienie aktorskie na Festiwalu Teatru Polskiego Polskiego Radia i Telewizji Dwa Teatry w Sopocie.
 W 2014 zagrała jedną z głównych ról w filmie wojennym Miasto 44 w reżyserii Jana Komasy. Za rolę sanitariuszki „Biedronki” otrzymał Orła w kategorii Odkrycie roku oraz nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej na 39 Festiwalu Filmowym w Gdyni Ponadto była nominowana do Orła za najlepszą główną rolę kobiecą.W 2014 wystąpiła również w spektaklu telewizyjnym Magdaleny Łazarkiewicz Karski, przedstawiającym życie Jana Karskiego, w którym wcieliła się postać squatterki Aśki. W tym roku pojawiła się także w etiudzie szkolnej Będzie lepiej, oraz zagrała w kilku odcinkach serialu Lekarze, wcielając się w rolę Hanny Karskiej.
W maju 2015 zadebiutowała na deskach teatru rolą Hanny Zach w monodramie Porozmawiajmy po niemiecku, wystawianym w warszawskim Teatrze „POLONIA”. Spektakl oparty na pamiętniku Hanny Zach wyreżyserował Łukasz Kos.
 W 2016 pojawiła się w dwóch etiudach szkolnych: Męski wieczór i Siostrzyczka. W tym roku aktorka została wyróżniona tytułem Europejskiej Gwiazdy Jutra.
W 2017 odbyły się premiery trzech produkcji z jej udziałem. W styczniu do kin trafił film w reżyserii Andrzeja Wajdy zatytułowany Powidoki, w którym Wichłacz zagrała Hanię. Miesiąc później ukazał się, oparty na powieści Olgi Tokarczuk Prowadź swój pług, dramat w reżyserii Agnieszki Holland Pokot, w którym wcieliła się w rolę matki „Matogi”. W marcu premierę miał film kryminalny Katarzyny Adamik Amok na podstawie opartej na faktach powieści Krystiana Bali o tym samym tytule. Aktorka wcieliła się w jedną z głównych ról – żonę Krystiana Bali, Zofię Balę. W tym roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie otrzymała nagrodę „Shooting Star” dla najbardziej obiecującej, młodej aktorki europejskiej.
Ciekawą, bardzo interesującą rozmowę , dotyczącą bardzo szerokiego zakresu  tematów, przeprowadził z aktorką red. Stanisław Zawiśliński. Bardzo dużo pytań padło również od widzów, na wszystkie Zofia Wichłacz odpowiadała bardzo chętnie. Sympatyczna, bezpretensjonalna aktorka zyskała w Nowym Dworze Mazowieckim szerokie grono sympatyków swojego talentu..

 

 

Kontakt

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Paderewskiego 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Wyszukiwarka


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach, wpisz swój adres email

Galeria