Dziś jest Niedziela, 18 Lutego 2018 roku
Nowy Dwór Mazowiecki
Znajdujesz się  »  Strona główna  »  Aktualności

Aktualności - Wszystkie

MALARSTWO - wernisaż wystawy malarstwa grupy twórczej JUTRZENKA

dodano: 08.09.2017
malarstwo-wernisaz-wystawy-malarstwa-grupy-tworczej-jutrzenka

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż malarstwa grupy artystycznej JUTRZENKA, której prowadzą swoją działalność znakomici artyści:

Alina Picazio
Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, obecnie w trakcie studiów doktoranckich w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Stypendystka Ministerstwa Kultury, odbyła staż na Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie.
Zajmuje się tematyką pamięci, wspomnień i ich wpływu na odbiór rzeczywistości.
W swoich płótnach łączy warstwy grafiki, malarstwa i rysunku.

Przemek Stachowski
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiował w pracowni profesora Stefana Gierowskiego a specjalizację  malarstwo ścienne, w pracowni profesora Edwarda Tarkowskiego w la.1989-1994.
Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w roku 1994.
W latach 1995 – 1996 był asystentem w Pracowni Rysunku i Malarstwa profesora J. Lisa na wydziale Architektury Wnętrz warszawskiej ASP.
Potem zajmuje się monumentalnym i kameralnym malarstwem ściennym. sztalugowym, fotografią oraz mozaiką artystyczną. której uczył się się jeszcze jako stypendysta  Centro Intenazionale Studi Insegnamento Mosaico w Rawennie.
Jest właścicielem pracowni artystycznej Deco Arch WWW.decoarch.com
W latach 2011 – 2014 pracownia Deco Arch działała jako firma, po otrzymaniu dotacji unijnej w programie organizowanym przez Fundację Kronenberga.
Przemko Stachowski brał udział w wielu zbiorowych i indywidualnych wystawach w kraju i zagranicą. Jego prace można znaleźć w kolekcjach w całym kraju i zagranicą.
Od wielu lat prowadzi pracownie przy domach kultury: 2001 – 2009 w TOK w Teresinie, a od 2009r. do dzisiaj w Sochaczewskim Centrum Kultury, gdzie rozwija talenty młodzieży i dorosłych w dziedzinie rysunku i malarstwa.
Prowadzi również Koło Entuzjastów Fotografii Cyfrowej OtoFOTO i warsztaty mozaiki artystycznej.

Jolanta Caban
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, wydział grafiki Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi oraz wydział malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego. Laureatka wielu stypendiów, nagród i wyróżnień zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Swoją twórczość artystka prezentowała w wielu galeriach w Polsce (np. Warszawa, Grudziądz, Biała Podlaska) oraz za granicą: Francja (m.in. Wersal), Litwa, Argentyna, Stany Zjednoczone, Belgia (m.in. w Parlamencie Europejskim), Niemcy.

Robert Żbikowski, występujący także pod pseudonimem artystycznym „ŻBIK”.
Urodził się w Warszawie. Mieszka i tworzy na Mazowszu. W roku 1994 ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni malarstwa profesora Zbigniewa Gostomskiego oraz w pracowni tkaniny klasycznej profesora Marka Dzienkiewicza. Jego praca dyplomowa poruszała temat budowy obrazu skupiając się na problemie rozmieszczenia ciężarów na płaszczyźnie oraz ich odbiorze i rozumieniu przez widza. Był to wyróżniony dyplom w 1994 roku, za który otrzymał nagrodę w postaci wystawy w Domu Artysty Plastyka na ul. Mazowieckiej w Warszawie. W latach 1993-1994 roku był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Od 1995 roku organizuje plenery artystyczne. Stare gospodarstwo rolne przekształcił w miejsce spotkań artystów i miłośników sztuki. Te krótkie mityngi owocują wystawami oraz integrują środowisko artystyczne. Rozwój tych wydarzeń można śledzić na stronie www.zbik.info. Żbik jest także współtwórcą wielu galerii sztuki, kuratorem wystaw, lokalnym aktywistą i założycielem platformy internetowej imagesroom.com promującej sztukę oraz artystów.

Nowodworski Ośrodek Kultury
Galeria ŁĄCZNIK
ul. I. Paderewskiego 1a

15 września 2017r., godz. 18.00

WSTĘP WOLNY

 

Kontakt

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Paderewskiego 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Wyszukiwarka


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach, wpisz swój adres email

Galeria