Dziś jest Niedziela, 18 Lutego 2018 roku
Nowy Dwór Mazowiecki
Znajdujesz się  »  Strona główna  »  Aktualności

Aktualności - Wszystkie

MALARSTWO - wystawa malarstwa grupy twórczej JUTRZENKA

dodano: 26.09.2017

W piątkowe popołudnie, dnia 15.09.2017 r. rozpoczęliśmy nowy sezon wystawowy uroczystym wernisażem grupy twórczej „Jutrzenka”. Zaprezentowali się znani w całej Polsce artyści: Jolanta Caban, Alina Picazio, Przemko Stachowski i Robert Żbikowski. Cała czwórka to absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którzy mają na koncie wiele wystaw w kraju i za granicą oraz znaczny dorobek artystyczny. Kuratorem tej wyjątkowej wystawy jest Małgorzata Kobus, a podczas wernisażu opowiadała ona iście malarsko o twórczości każdego z artystów, którzy uświetnili nasz salon wystawowy swoimi najnowszymi dziełami.

            Obrazy członków „Jutrzenki”, choć różnorodne, łączy widoczna artystyczna dojrzałość oraz doskonały i skrupulatnie wypracowany styl. Nie brakuje im jednak także powiewu świeżości, czy odczucia radosnego poszukiwania nowych wrażeń i znaczeń. Dzieła Jolanty Caban są pełne wysmakowanych, wyszukanych kształtów i przykuwających wzrok, dekoracyjnych plam barwnych. Alina Picazio w swoim malarstwie porusza kwestie pamięci, wspomnień oraz ich wpływu na nasz odbiór rzeczywistości poprzez łączenie grafiki, malarstwa i rysunku. Przemko Stachowski natomiast zaprezentował swoje pełne delikatności, ciepła i poetycznego wyrazu pejzaże. Robert Żbikowski  znów zaskoczył nas swoją sztuką konceptualną, nieoczywistą, ale wciągającą do dialogu i dyskusji.
A tych nie brakło podczas wernisażu, gdyż zarówno artyści, jak i goście bardo chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami, czy spostrzeżeniami.

            Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy grupy twórczej „Jutrzenka”, która potrwa do 28.09.2017 r.

 

Kontakt

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Paderewskiego 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Wyszukiwarka


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach, wpisz swój adres email

Galeria