Dziś jest Sobota, 24 Lutego 2018 roku
Nowy Dwór Mazowiecki
Znajdujesz się  »  Strona główna  »  Aktualności

Aktualności - Wszystkie

ZAUŁEK - JOANNA RAWIK

dodano: 25.01.2018
zaulek-joanna-rawik

Brak Wolnych Miejsc.

Jedną z najwybitniejszych polskich piosenkarek gościć będziemy na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury podczas Bardzo Kulturalnego Wieczoru ze Sceną ZAUŁEK. Gospodarz Sceny Wojtek Gęsicki poprowadzi wieczór z JOANNĄ RAWIK. Zapowiada się nadzwyczajny, artystyczny wieczór. Na estradzie towarzyszyć będzie artystce na fortepianie Maria HOLKA. ZAPRASZAMY.

 

JOANNA RAWIK - z ojczystej Rumunii przyjechała do Polski trzynastoletnia. Naukę w Studium Teatralnym Ireny i Tadeusza Byrskich przerwała na drugim roku. Egzamin eksternistyczny MKiS zdała wiosną 1961 roku.  Zdobyła nagrody na kilku  festiwalach w Opolu, reprezentowała Polskę trzykrotnie na międzynarodowych Festiwalach Piosenki w Sopocie. Kilkakrotnie występowała na festiwalach Piosenki Zołnierskiej w Kołobrzegu, zasiadała tamże w jury. Koncertowała we wszystkich krajach europejskich; w USA i Australii dla publiczności polonijnej. Kilkakrotnie recitale dla Klubu Inteligencji Polskiej w Wiedniu. Reprezentowała parę razy Polskę na międzynarodowych koncertach radiowych Musique aux Champs Elysées.

     W latach 1999-2010 występowała w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w autorskiej rewii „Kochankowie Paryża”, W 2009 zaśpiewała partię tytułową „Marii de Buenos Aires” Astora Piazzoli na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym MALTA w Poznaniu.

      Od lat 70. prowadziła autorskie audycje radiowe oraz programy telewizyjne. Od lat 90. uprawiała  publicystykę prasową począwszy od miesięcznika Twój Styl, potem miesięcznik Dziś oraz Aneks Trybuny. Debiutowała książką o Edith Piaf, której ostateczną wersją jest „Ptak smutnego stulecia” (w dodrukach od 2003 roku}. Wydała kilkanaście tytułów, ostatni „Po co nam to było” (Wydawnictwo Studio Emka, 2017 r.).  

    W pierwszej dekadzie wieku prowadziła zajęcia w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, prowadząc tam również koncerty „Muzyka w auli” z udziałem gwiazd teatru i estrady. Koncertuje najchętniej w recitalach i monodramie Edith Piaf, również z orkiestrami kameralnymi.  

      W roku 2009 odznaczona złotym medalem Gloria Artis.      

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul.I.Paderewskiego 1A

16.02.2018r., godz.19.00

Karty Wstępu w cenie 15 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury.
Przepraszamy. Brak Wolnych Miejscsad

 

Kontakt

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Paderewskiego 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Wyszukiwarka


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach, wpisz swój adres email

Galeria

Ostatnio dodana galeria
ZAUŁEK - JOANNA RAWIK
Losowo wybrana galeria
Z piosenką przez życie