Dziś jest Sobota, 24 Lutego 2018 roku
Nowy Dwór Mazowiecki
Znajdujesz się  »  Strona główna  »  Aktualności

Aktualności - Zaproszenia

Spotkanie z MAJĄ KOMOROWSKĄ

dodano: 30.01.2018
spotkanie-z-maja-komorowska

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z aktorką teatralną i filmową, pedagogiem, profesorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie –  MAJĄ  KOMOROWSKĄ.  W czasie swojej kariery   współpracowała z wieloma wybitnymi reżyserami teatralnymi: Erwinem Axerem, Maciejem Englertem, Jerzym Grotowskim, Jerzym Jarockim, Helmutem Kajzarem,  Krystianem Lupą, Krzysztofem Warlikowskim oraz największymi reżyserami filmowymi: Krzysztofem Kieślowskim, Tadeuszem Konwickim, Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Zanussim i innymi. W 2017 roku Maja Komorowska –obchodziła swoje 80 urodziny  co skłoniło aktorkę do podsumowania pracy artystycznej i podzielenia się osobistymi przemyśleniami w książce pt „Pytania , które się nie kończą”. Zapraszamy na wieczór  opowieści o wielkich polskiej sceny teatralnej i filmowej, o budowania roli, o pracy z młodymi aktorami, a przede wszystkim poznamy bliżej  Maję Komorowską -charyzmatyczną   osobowość polskiego aktorstwa.

Spotkanie będzie połączone z wieczorem poezji. W czasie wieczoru usłyszymy m.in. wiersze Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, Tadeusza Nowaka, ks. Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej, Urszuli Kozioł. Wybór tekstów nie jest przypadkowy – każdy z nich wiąże się z jakimś osobistym przeżyciem i doświadczeniem artystki. Dzięki temu nabierają one  nowego znaczenia, a między aktorką i słuchaczami powstaje niezwykła więź.

Podczas spotkania pokażemy fragmenty znanych filmów Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Zanussiego
z wybitnymi rolami Mai Komorowskiej.
Wszystkich chętnych zapraszamy także do kupienia książki Mai Komorowskiej i Tadeusza Sobolewskiego Pytania, które się nie kończą, wydanej w 2015 roku przez MIK. Będzie to wyjątkowa okazja do zdobycia autografu i osobistej dedykacji od autorki.

Nowodworski Ośrodek Kultury
u.I.Paderewskiego 1A

10 lutego 2018r., godz. 17.00

WSTĘP WOLNY

 

Kontakt

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Paderewskiego 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Wyszukiwarka


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach, wpisz swój adres email

Galeria

Ostatnio dodana galeria
ZAUŁEK - JOANNA RAWIK
Losowo wybrana galeria
Biesiada Rozśpiewanych Narodów