Dziś jest Poniedziałek, 19 Marca 2018 roku
Nowy Dwór Mazowiecki
Znajdujesz się  »  Strona główna  »  Aktualności

Aktualności - Zaproszenia

WIĘCEJ niż KINO - WYMYK

dodano: 17.01.2012
wiecej-niz-kino-wymyk
WIĘCEJ NIŻ KINO
to nie tylko  szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość spotkania się z wybitnymi przedstawicielami  ze "świata filmu”:  producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami,  aktorami.

Podczas najbliższego spotkania w ramach cyklu WIĘCEJ niż KINO  obejrzymy film wg.scenariusza  Grega Zglińskiego i Janusza Margańskiego, napisanego na podstawie opowiadania Cezarego Harasimowicza WYMYK.
Film wyreżyserowany przez Grega Zglińskiego wszedł na ekrany kin w listopadzie 2011 r.Czas trwania 1 godz. 25 min. W głównych rolach zobaczymy: Roberta Więckiewicza, Łukasza Simlata, Gabrielę Muskałę.

WYMYK - to historia dwóch braci - Alfreda i Jerzego - którzy w trakcie podróży kolejką podmiejską są świadkami brutalnej napaści na młodą dziewczynę. Jerzy bez namysłu staje w obronie kobiety, natomiast Alfred zawodzi - bojąc się o własną skórę reaguje poniewczasie i staje się biernym świadkiem tragedii młodszego brata.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem obrazu Gregiem Zglińskim i odtwórczynią jednej z głównych ról Gabrielą Muskałą. Spotkanie poprowadzi, jak zwykle, red.Stanisław Zawiśliński.

NOWODWORSKI OŚRODEK KULTURY
ul.Paderewskiego 1A

03 lutego 2012 r. godz. 18.00


WSTĘP WOLNY


Greg ( Grzegorz) Zgliński
–rocznik 1968,  reżyser filmowy, a także producent, scenarzysta, montażysta i kompozytor muzyki filmowej. Były gitarzysta w formacjach rockowych w Zurychu w Szwajcarii, gdzie mieszkał przez 15 lat. Absolutorium w 1996r. pod opieką artystyczną Krzysztofa Kieślowskiego na wydziale reżyserii filmowej w "PWSFTViT" w Łodzi.
Dorobek artystyczny:
Reżyseria -  liczne dokumenty oraz filmy fabularne:
1993 Do samego końca
1995 Przed zmierzchem
1999 serial Na dobre i na złe
2001 Na swoje podobieństwo – nominacja do Złotych Lwów Gdańskich
2004 Cała zima bez ognia – Nagroda Specjalna za debiut reżyserski oraz nominacja
         do złotych Lwów Weneckich
2005 – 2008 PitBull
2008 – 2009 Londyńczycy
2011 Wymyk – Nagroda Jury Ekumenicznego, dwie nominacje,  Złote Lwy Gdańskie
         za scenariusz

Gabriela Muskała
Ceniona aktorka polska, związana przede wszystkim z teatrem. Laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień za dokonania sceniczne. Telewidzom znana jest głównie dzięki roli Ewy Malec w „Londyńczykach”.
Urodziła się 11 czerwca 1969 roku w Kłodzku. Studiowała na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, który ukończyła w 1994 roku. Zanim została dyplomowaną aktorką, zdążyła zasłynąć w środowisku artystycznym jako nieprzeciętny talent, wzbudzając powszechny zachwyt i zgarniając szereg nagród za monodram „Pani Dobra” wg Thomasa Bernharda.
Szturmem zdobywała kolejne laury. W 1995 roku została laureatką I nagrody Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W tym samym roku po raz pierwszy nagrodzono ją również Złotą Maską za największe osiągnięcia artystyczne poprzedniego sezonu teatralnego, za role w „Lekcji” Eugène’a Ionesco i w „Czarodzieju z Oz” L. Franka Bauma w Teatrze Powszechnym w Łodzi, którego aktorką była w latach 1993-97. Później związała się z tamtejszym Teatrem im. Stefana Jaracza, a od 2005 roku – również z warszawską sceną Teatru Dramatycznego.
Ma na koncie wiele ról teatralnych (również w spektaklach Teatru TV), które przyniosły jej w sumie kilkanaście różnych nagród i wyróżnień. Jedną z najsłynniejszych i najbardziej utytułowanych kreacji scenicznych Muskały jest rola Olgi w przedstawieniu „Merylin Mongoł” Nikołaja Kolady, w reżyserii Barbary Sas, na deskach Teatru im. Stefan Jaracza w Łodzi (premiera w 2002 roku).


 

Kontakt

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Paderewskiego 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Wyszukiwarka


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach, wpisz swój adres email

Galeria

Ostatnio dodana galeria
WOJCIECH PSZONIAK - BELFER
Losowo wybrana galeria
XVII Dni Nowego Dworu Mazowieckiego