W styczniu 2017r. ogłoszony został, przez Nowodworski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Historyczne im. Szembeków, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku”
adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W regulaminowym terminie nadesłano 407 prac, których oglądem i oceną zajęło się jury złożone z profesjonalnych artystów plastyków i przedstawicieli organizatorów.
Małgorzata Omelańczuk-Pawluk (kuratorka konkursu, artystka-malarka),
Dorota Witkowska-Weiss (artystka-malarka),
Robert Żbikowski (artysta-malarz),
Lidia Godlewska (instruktor w Nowodworskim Ośrodku Kultury),
Władysław Szeląg (prezes Towarzystwa Historycznego im. Szembeków)
w dniu 25 kwietnia 2017r. wyłoniło następujących laureatów w kategoriach:
Szkoły podstawowe kl. I – III:
I miejsce – JAGODA CHOJNACKA (Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce)
II miejsce – AMELIA SAWICKA (SP 7 w Nowym Dworze Mazowieckim)
III miejsce – STEFAN OSTASZEWSKI (Pałac Młodzieży Warszawa)
Wyróżnienia:
ZOFIA MYŚLIWIEC (Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce)
MARTYNA GRODZKA (Miejski Dom Kultury w Łomży)
JULIA PIĄTKOWSKA (Pałac Młodzieży Warszawa)
KAROLINA ZALIWSKA (Pałac Młodzieży Warszawa)
Szkoły podstawowe kl. IV – VI:
I miejsce – ALICJA BULCZYŃSKA (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Gliwicach)
II miejsce – KORNELIA GRZYMAŁA (Miejski Dom Kultury w Łomży)
III miejsce – IGOR LIPSKI (SP nr 51 w Katowicach)
Wyróżnienia:
KAROLINA NIECIECKA (Miejski Dom Kultury w Łomży)
EMILIA MIŁEK (SP nr 28 w Rzeszowie)
NATALIA HOFMAN (Pałac Młodzieży Warszawa)
MARIA FASZCZA (Miejski Dom Kultury w Łomży)
Gimnazja:
I miejsce – OLIWIA JAGODZKA (Gimnazjum nr 2 w Koluszkach)
II miejsce – KAMILA APTACY (Gimnazjum nr 3 w Świebodzinie)
III miejsce – MATEUSZ KACZYŃSKI (Gimnazjum im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Ożarowie
Mazowieckim)
Wyróżnienia:
JAKUB STAROMŁYŃSKI (Gimnazjum nr 2 w Warszawie)
KORNELIA WSUŁ (Pałac Młodzieży Warszawa)
ZUZANNA WÓJCIK (Pałac Młodzieży Warszawa)
ANNA SEMBRAT (Gimnazjum nr 2 w Warszawie)
Szkoły średnie:
I miejsce – DAWID TRZECIAK (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie)
II miejsce – KAROLINA GOŁASZEWSKA (LVI LO im. Leona Kruczkowskiego w Warszawie)
III miejsce – MARTA PEŁSZYK (Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Ciechanowcu)
Wyróżnienia:
GABRIELA BROSZKO (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Rolniczych w Radymnie)
ŁUKASZ GRABEK (IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie)
WIKTORIA TOMASZEK (LO im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie)
KATARZYNA KOPIEC (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie)
10.05.2017r. w galerii ŁĄCZNIK w Nowodworskim Ośrodku Kultury, w obecności uczniów szkoły podstawowej nr 7, organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego " Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku " odczytali werdykt jury i przybyłym laureatom wręczyli nagrody. Uczniowie obejrzeli wystawę pokonkursową, oraz towarzyszącą jej wystawę "Szembekowie w dziejach Polski", po której oprowadził dzieci jej autor, prezes Towarzystwa Historycznego im.Szembeków, Władysław Szeląg.
Pokonkursowa wystawa "Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku" czynna będzie do dnia 15.05.2017r. Zapraszamy do jej oglądania. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie a laureatom serdecznie GRATULUJEMY.
Gorąco zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.