Dziś jest Poniedziałek, 19 Lutego 2018 roku
Nowy Dwór Mazowiecki
Znajdujesz się  »  Strona główna  »  Zajęcia stałe

Zajęcia Stałe

Zajęcia szachowe

W Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ulicy Paderewskiego 1A od kilku lat prowadzone są zajęcia szachowe. Są one przeznaczone dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Celem zajęć jest przyswojenie przez uczestników początkujących, podstaw gry w szachy i ujawnienie ewentualnych uzdolnień matematyczno-analitycznych. Osoby o pewnym poziomie umiejętności gry szachowej mogą rozwijać i uzyskiwać kwalifikacje zawodnicze, umożliwiające udział w rozgrywkach przeznaczonych dla danej grupy wiekowej. Na zajęciach szachowych poznajemy tajniki gry królewskiej, uczestniczymy w różnych turniejach szachowych organizowanych na terenie NOK  i turniejach zewnętrznych oraz rozwiązujemy motywy szachowe w postaci diagramów.

Zajęcia prowadzi p. Leszek Bałda – trener szachowy. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą w wieku 6- 15 lat. Jest jednocześnie nauczycielem szachów w Społecznej Szkole Podstawowej nr 35 im. Noblistów Polskich w Legionowie.Na terenie Legionowa, Jabłonny, Nowego Dworu Maz., Łomianek i Warszawy prowadzi i sędziuje turnieje szachowe. W 2009 roku został odznaczony brązową honorową odznaką Polskiego Związku Szachowego.

Zajęcia odbywają się w każdą środę w godz. 16.30. – 19.30.

Zapisów na zajęcia można dokonać w Nowodworskim Ośrodku Kultury, po zapoznaniu się z Regulaminem Uczestnictwa w zajęciach Nowodworskiego Ośrodka Kultury i wypełnieniu odpowiedniego Oświadczenia.

Koszt zajęć to: dla mieszkańców miasta Nowy Dwór Mazowiecki - 30 zł/ m-c.

                       dla uczestników  mieszkających poza miastem   - 45 zł/m-c

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH

Zajęcia szachowe w sezonie 2017/2018 rozpoczynamy od dnia 04.10.2017 r.

Kontakt

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. Paderewskiego 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Wyszukiwarka


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach, wpisz swój adres email

Galeria