tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Więcej niż kino, MANIPULACJA

Na bardzo poważny temat rozmawiali z gościem wieczoru, politologiem, znanym komentatorem telewizyjnym, prof. Wawrzyńcem Konarskim, bywalcy filmowych wieczorów w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

Tematem piątkowego ( 25.05.2013 r.) wieczoru była bowiem m a n i p u l a c j a. Blisko godzinę prof. Konarski opowiadał o technikach manipulacji umysłami ludzkimi, z wykorzystywaniem najprzeróżniejszych narzędzi i form. Tematyka z jednej strony bardzo mroczna, z drugiej zaś niezwykle ciekawa. Publiczność z zapartym tchem chłonęła wiedzę o tym jak przemyślne sposoby, wykorzystując mowę, mowę ciała, informacje , nastroje i emocje, sytuacje społeczne, politycy, i nie tylko, modelują pożądane dla siebie zachowania pojedynczych osób i całych grup społecznych. Rozmowę z Wawrzyńcem Konarskim.oraz dyskusję z publicznością prowadził jak zwykle red.Stanisław Zawiśliński.

Ilustracją do tego zajmującego tematu był znakomity film Pascala Verdosci, pt.: MANIPULACJA, z udziałem w roli głównej, Klausa Marii Brandauera.

Wychodzący po imprezie " kinomaniacy " przyznawali, że był to wieczór naprawdę mocnych wrażeń.

Na kolejne spotkanie z filmem zapraszamy juz 15.06.2013 r. o godz. 18.00 dowiemy się wówczas wszysktiego o filmie animowanym, oraz obejrzymy najciekawsze filmy z tego nurtu.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://nok.nowydwormaz.pl/images/2029