tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Łapy i Łapki rodzinne zabawy z gliną

W sobotnie przedpołudnie, 27.10.2012r., grupa rodziców wraz ze swoimi pociechami wzięła udział w rodzinnych zajęciach ceramicznych pn. „Gliniane łapki i łapy”.

Po krótkiej prezentacji podstawowych technik lepienia z gliny, rodziny naradziły się i przystąpiły do intensywnej pracy, którą można też nazwać zabawą. Niektóre zespoły podzieliły się zadaniami w jednej idei, inni postawili na indywidualizm i każdy ulepił własną rzeźbę, a jeszcze

inni stworzyli wspólne dzieło, nad którym pracowali razem. W każdym przypadku efekty były zdumiewające. Ale na ostateczny wynik trzeba będzie jeszcze poczekać, bo teraz prace muszą wyschnąć, być wypalone , następnie poszkliwione i wypalone powtórnie. W zajęciach wzięło udział 11 osób: 5 dzieci i 6 osób dorosłych. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, bo razem spędzili czas, „wyżyli” się twórczo, razem coś ulepili, choć nawet te efekty nie mają takiego znaczenia... Bo warsztaty były doskonałą okazją do poznawania siebie, sprawdzania się w różnych rolach oraz nauki współpracy i kompromisów – zarówno dla rodziców jak i dzieci. Zapraszamy na kolejną edycję już 24 listopada!