tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

XIII Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Scarbble Mistrz wyłonion

17 października 2010 r. w hallu Nowodworskiego Ośrodka Kultury odbyła się XIII edycja Otwartych Mistrzostw Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble. Do udziału w trzynastej,ale wcale nie pechowej edycji turnieju, zgłosiło się 45 zawodników z całej Polski.Gościliśmy scrabblistów z Warszawy,Łodzi, Piły, Łomnicy, Katowic, Zabrza, Puław,Wąchocka,Milanówka,Opola,Piaseczna, Łomży, a także z pobliskich Skierd i oczywiście naszego miasta.

Obsada turnieju była bardzo silna.W zawodach wzięło udział pięciu scrabblistów z pierwszej dziesiątki ogólnopolskiego rankignu. Faworytem turnieju,od samego początku był Michał Alabrudziński (8. na liście rankingowej), który z największą ilością punktów wygrał turniej. Drugie miejsce zajął warszawianin były Mistrz Polski Mariusz Skrobosz. Trzecią lokatę wywalczył mieszkaniec Milanówka Marek Dudkiewicz. Turniej odbywał się na dystansie 7 rund, po 20 minut na każdego zawodnika. Chociaz faworyt od początku gier był znany i uznany, w trakcie rozgrywek nie brakowało emocji i "ostrej walki na słowa". Zwycięzcy uhonorowani zostali nagrodami rzeczowymi ufundowanumi przez Nowodworski Ośrodek Kultury, Zakład Energetyki Cieplnej Spółka z.o.o, firmę "Remi"Barbary Torzewskiej oraz firmę "Drogeria" Alicji i Tadeusza Sempławskich.