tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Otwarty Turniej Szachowy "O Puchar Wiosny" rozstrzygnięty

W dniu 26 czerwca 2010 r. o godz:10.00 w kawiarni OLIMP (hala sportowa NOSiR) rozegrany został ostatni z cyklu pięciu Otwartych Turniejów Szachowych "O Puchar Wiosny".

Wszystkie turnieje rozgrywane były systemem szwajcarskim,kontrolowanym,na dystansie 7 rund po 15 min. na zawodnika, przy komputerowym kojarzeniu par. W cyklu rozgrywanym co miesiąc od lutego do czerwca bieżącego roku wzięło udział 31 szachistów reprezentujących Nowy Dwór Mazowiecki,Legionowo,Jabłonnę,Nasielsk,Warszawę oraz Kraków. O zdobyciu Pucharu Wiosny decydowała suma punktów zgromadzonych podczas poszczególnych zawodów. Do ostatnich rozgrywek szanse na zdobycie Pucharu miało kilku pretendentów.Dlatego też podczas sobotniego turnieju toczyła się bardzo zacięta walka o każdy punkt. W efekcie najwięcej puntków na przestrzeni pięciu turniejów w kategroii open zdobył reprezentant Nasielska Włodzimierz Kwiatkowski 26 pkt., drugie miejsce,tylko o pół punktu mniej,wywalczył Krzysztof Sokołowski 25,5 pkt.,również z Nasielska,trzecie miejsce zdobył reprezentant Nowego Dworu Mazowieckiego Włodzimierz Kania uzyskując 22.0 pkt.

W kategorii juniorów Puchar Wiosny wywalczył nowodworzanin Paweł Wałachowski 13,0 pkt., drugie miejsce przypadło reprezentantowi Legionowa Igorowi Litnerowi 11.0 pkt.,trzeci w konkurencji był nowodworzanin Mateusz Szczepański 9.5 pkt.

Na spotkania szachowe zapraszamy po wakacjach - w dalszym ciągu prowadzona będzie szkółka szachowa dla wszystkich chętnych ,którzy będą wyrażali chęć nauczenia się "królewskiej gry". Zapraszamy także wszystkich,którzy w miłej atmosferze będą chcieli po pograć w szachy. Tymczasem GRATULUJEMY zwyciescom turnieju "O Puchar Wiosny" a wszystkim życzymy udanych wakacji.