tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

SCRABBLE XII edycja mistrzostw Nowego Dworu Mazowieckiego

W ubiegłą niedzielę 25 października 2009 roku, już po raz dwunasty, odbyły się, organizowane przez Nowodworski Ośrodek Kultury, scrabblowe mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego. Gościliśmy w naszym mieście scrabblistów z Warszawy,Otwocka,Żyrardowa,Wąchocka,Skierd,Redy,Piaseczna,Łodzi, Dębicy,Józefowa i Nowego Dworu Mazowieckiego.

34 zawodników, a wśród nich aktualny Mistrz Polski Paweł Jackowski, były Mistrz Polski Stanisław Rydzik,były dwukrotny Mistrz Polski Mariusz Skrobisz, czterokrotny Mistrz Polski Tomasz Zwoliński, rozegrało 7 rund po 20 minut na zawodnika. Przez kilka godzin trwała intelektualna walka o Puchar Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego. Podczas turnieju padł nieoficjalny rekord Polski w kategorii średniej liczby punktów z jednego ruchu, osiągnął go Mariusz Skrobisz w partii ze Stanisławem Rydzikiem (645 – 322), wykonał 11 ruchów a średnia wyniosła 58,6 pkt. za jeden ruch. Puchar Burmistrza Miasta zdobył Mariusz Skrobisz z Warszawy, drugie miejsce wywalczył Piotr Jakubiak z Żyrardowa, trzecią lokatę uzyskał Robert Kamiński z Warszawy, czwartą pozycję zajął Daniel Janus z Wąchocka,piątą Przemysław Rybicki z Otwocka a szóstą Paweł Jackowski z Warszawy. Najlepszą wśród pań okazała się warszawianka Marzena Mazur, która w klasyfikacji generalnej uplasowała się na bardzo dobrym siódmym miejscu.

Sędzią głównym turnieju był pan Andrzej Lonżyński.

Oprócz Pucharów najlepszych ośmiu zawodników otrzymało nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim,Nowodworski Ośrodek Kultury, Drogerię Alicji i Tadeusza Sampławskich oraz sklep z upominkami „Remi” Barbary Torzewskiej.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania pracownikom Wydziału Organizacji i Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego za pomoc i życzliwość podczas organizacji imprezy a sponsorom za hojność. Za rok XIII, miejmy nadzieję że nie pechowa, edycja Otwartych Mistrzostw Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE, na które już dzisiaj zapraszamy entuzjastów, niełatwej przecież,ale jakże rozwijającej wyobraźnię gry.