tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

UWAGA ZMIANA! ZAJĘCIA TANECZNE ROZPOCZNĄ SIĘ OD 26 WRZEŚNIA 2022 (TYDZIEŃ PÓŹNIEJ). ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

XVII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY na aparaturę do wczesnego wykrywania chorób nowotworowych u małych dzieci

Pod tym hasłem Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka kwestowała, na całym świecie. Wśród „muzyków” grających w tej orkiestrze nie zabrakło także przedstawicieli naszego miasta.

Pierwotnie do wolontariatu zgłosiło się około 150 uczniów nowodworskich szkół. Ostatecznie, w pochmurny, niedzielny ranek 11 stycznia 2009r., na ulice Nowego Dworu Mazowieckiego wyszło 98 wolontariuszy z identyfikatorami i puszkami uprawniającymi do ulicznej kwesty. Ale nie byli sami, towarzyszyły im bowiem koleżanki i koledzy bez identyfikatorów, a niepełnoletni wolontariusze znajdowali się pod ciągłą opieką nauczycieli i rodziców. A wszystko to pod dyskretną i czujną obserwacją nowodworskiej Policji i Straży Miejskiej. Dzięki solidnej pracy dorosłych kwesta przebiegła bez zakłóceń i nieprzyjemnych ekscesów. Zbiórka pieniędzy w naszym mieście trwała od godz: 8.00 do zmierzchu. Oprócz puszek wolontariuszy, wypełniły się także puszki sieci sklepów ŻABKA, oraz skarbonka w hallu hali sportowej NOSiR.

Mimo, iż nie było dużego mrozu, chłodne, wilgotne powietrze i nieprzyjemny wiatr bardzo mocno dawały się we znaki dzieciom i młodzieży kwestującej na ulicach miasta. Dlatego też dużym powodzeniem już od wczesnych godzin rannych cieszył się punkt gastronomiczny w kawiarni OLIMP, gdzie wszystkie osoby zagazowane w organizację i realizację kwesty mogły napić się gorącej herbaty, bądź kawy i zjeść talerz gorącej, bardzo smacznej, grochówki.

Podobne punkty zorganizowane zostały w poszczególnych dzielnicach miasta przez szkoły, których uczniowie brali czynny udział w kweście.

Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas gdy jedna grupa wolontariuszy przebywała na mieście, inna grupa ludzi przygotowywała halę sportową do popołudniowego, tradycyjnego już koncertu. W części artystycznej XVII Finału WOŚP, zaprezentowali się nowodworscy wykonawcy. Koncert rozpoczął się od występu Zespołu Śpiewaczego Seniorów NOWODWORZANKI , zaraz potem na scenie zaprezentowało się najmłodsze pokolenie artystów – dzieci z dziecięcego Zespołu Wokalnego prezentując bardzo ładny, adekwatny do wieku wykonawców repertuar. Prze kolejne 50 minut, na estradzie prezentowali się soliści sekcji wokalnej NOK pod kierunkiem pani Alicji Kabacińskiej. Następnie polem przed estradą zawładnęli rycerze Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Wojów Chrobrego”, którzy

w barwnym pokazie zaprezentowali swoją sprawność fizyczną i całkiem niezłe umiejętności w posługiwaniu się bronią białą (iskry się sypały). Po emocjach związanych z pojedynkami na szable nastąpiła totalna zmiana nastroju, a to za sprawą zespołu WAY NO WAY – akustycznie. Zespół zaśpiewał kilka znakomitych, nastrojowych ballad rockowych, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez nowodworską publiczność. Po występie zespołu WAY NO WAY terytorium przed estradą wypełniło się dziećmi ,młodzieżą i dorosłymi w białych kimonach. Swój pokaz rozpoczęli adepci i instruktorzy szkoły bushi kan ju jujitsu „WOJOWNIK” Pana Janusza Kowalskiego, którzy towarzyszą naszym akcjom już od wielu lat. Niezwykle dynamiczne widowisko „teatru walki – ofiarom ulicznej przemocy” - scenki rodzajowe przedstawiające możliwości obrony przed nagłym atakiem,popisy techniki walki,wyszkolenia fizycznego czy wreszcie tańca w stylu break dance wywarły duże wrażenie na widowni. Pozostałą do odpalenia Światełka do Nieba niespełna godzinę wypełnił nowodworski zespół DRINKING STONES z gościnnie występującym Kazimierzem Kiljanem. Zespół zabawiał publiczność wykonując standardy muzyki country,bluesami, a także przebojami muzyki pop. Spotkanie nowodworzan z XVII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyło się o godzinie 20.00 wystrzeleniem ŚWIATEŁKA DO NIEBA

Podczas spotkania mieszkańców na hali sportowej przez ponad 3,5 godziny kajakarze sekcji kajakowej NOSiR po kierunkiem trenerki pani Brygidy Małkiewicz realizowali ideę opłynięcia równika kajakiem, włączając się w ogólnopolską akcję towarzyszącą XVII Finałowi WOŚP pod hasłem „ w zdrowym ciele zdrowy duch” kajakarzom wspomaganym przez mieszkańców miasta udało się przepłynąć 35 km, co oznacza bardzo dobry wynik. Najmłodszymi uczestnikami tej akcji byli dwaj mali chłopcy, którzy do ostatniej minuty „wyciągali” wynik , a byli to Wojtek Mańka i Krystian Granos. Cała akcja była możliwa dzięki uprzejmości Pani Brygidy Małkiewicz, która odpowiedziała na nasz apel i udostępniła swój prywatny ergometr i przez całą imprezę wraz z małżonkiem nadzorowała przebieg próby.

W przerwach pomiędzy występami zlicytowano gadżety XVII FINAŁU WOŚP.

Podczas tegorocznego XVII Finału WOŚP mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego złożyli ofiarę na rzecz wczesnego wykrywania chorób nowotworowych u małych dzieci

w wysokości 26 256,55 zł.

Pieniądze z puszek liczyła komisja złożona z przedstawicieli:Nowodworskiego Ośrodka Kultury,Banku Spółdzielczego,Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji,Biblioteki Miejskiej oraz Pani Grażyna Kiljan.

Bank Spółdzielczy w Nowym Dworze Mazowieckim przyjął zebrane pieniądze i bezpłatnie przekazał je na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Cała impreza mogła się odbyć tylko dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji, którym tą drogą składamy najserdeczniejsze podziękowania. A należą do nich:

-Władze Samorządowe Nowego Dworu Mazowieckiego i pracownicy Wydziału Promocji

i Kontaktów Społecznych Urzędu Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim

- Funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji i Straży Miejskiej, oraz Państwowej Straży Pożarnej

w Nowym Dworze Mazowieckim

- Zarząd i pracownicy Banku Spółdzielczego w Nowym Dworze Mazowieckim

- Firma AUDIO MIX Czesława Dudara

- Firma MD LIGHT Mateusza Dudara

- Firma ART STUDIO

- kawiarnia OLIMP Heni Sosińskiej

- firma PIZZA HIT

- pani Brygida Małkiewicz z mężem

- Dyrekcja i pracownicy Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

- Dyrekcja i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej

- Dyrekcja i Pracownicy Nowodworskiego Ośrodka Kultury

Specjalne podziękowania składamy wszystkim wykonawcom i ich instruktorom,biorącym udział w koncercie artystycznym XVII Finału, ale przede wszystkim osobom biorącym udział w kweście ulicznej uczniom szkół SP Nr 5,7 , PG Nr 1,2,ZS Nr 3, ZS Nr 4, LO im.Wojska Polskiego, ZSZ Nr 2 oraz harcerzom Nowodworskiego Hufca ZHP, a także wszystkim nauczycielom,rodzicom opiekującym się dziećmi i młodzieżą podczas całej akcji zbierania pieniędzy.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszego miasta za każdy oddany do puszek grosz.

Razem uzbierało się ich 26 256,55 zł

 • zdjecie_09c1e5b60db83196
 • zdjecie_0e2c333c402d2a98
 • zdjecie_15c5bfc2e21a2287
 • zdjecie_1e4089f26be8f995
 • zdjecie_2024bb2d248e6b39
 • zdjecie_276380174a8c7aaa
 • zdjecie_285746da500a4b12
 • zdjecie_286aad93193d627e
 • zdjecie_30bff81eb28d4158
 • zdjecie_3315976d4cee3d9c
 • zdjecie_36d2ab35c45bfbc6
 • zdjecie_4245ea5dd5dab5e1
 • zdjecie_44eff1b8137f71b2
 • zdjecie_49c4edc4bc8a18f5
 • zdjecie_4dc371147ef24e35
 • zdjecie_5b2759f026aa3a44
 • zdjecie_5cfa6fa8653af8e0
 • zdjecie_5e40e799e9deaf58
 • zdjecie_5f49aa3c9f7fe49c
 • zdjecie_7fd62226b53c8cdd
 • zdjecie_7fef8d1e9078a1d3
 • zdjecie_8d575f048d22c8be
 • zdjecie_95e53649457f76fb
 • zdjecie_a10e8d9dd9825a54
 • zdjecie_a5e26ba23860f682
 • zdjecie_b2ea04086ef3f405
 • zdjecie_e3328e1c7686e900
 • zdjecie_e457364acc0b61c8
 • zdjecie_f3a52a9a7bd4492b