tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Uprzejmie informujemy, że podczas wakacji kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury jest czynna w godz. 8:30-15:30.

XI Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w SCRABBLE 2008

Już po raz jedenasty 19 października 2008 roku, zjechali się do Nowego Dworu Mazowieckiego, z całej Polski scrabbliści, aby rozegrać turniej o Mistrzostwo naszego miasta. Gościliśmy więc zawodników z Łodzi,Warszawy,Ostródy,Otwocka,Redy,Wołomina,Katowic,Piaseczna,

Białegostoku, Skierd,Wąchocka,Opola,Piasuntna,Puław,Sochaczewa i oczywiście Nowego Dworu Mazowieckiego

.Do zawodów o Puchar Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego przystąpiło 41 graczy.W kawiarni OLIMP gościliśmy Mistrza Polski z 2007 roku Stanisława Rydzika, oraz kilku zawodników z czołowych miejsc w rankingu najlepszych scrabblistów: Michała Makowskiego 3 pozycja, Mariusza Skrobisza 8,Miłosza Wszałka 20, Tomasza Zwolińskiego 26,Marka Redę 38,Rafała Dąbrowskiego 43 i Pawła Jackowskiego 45. Ale wśród najlepszych wystartowali także debiutanci z czwórki nowodworzan trzy osoby grały dotychczas w zaciszu domowym i udział w tak prestiżowym turnieju było dla nich ogromnym przeżyciem i bardzo ciekawym doświadczeniem.

 

Turniej miał bardzo dramatyczny i wyrównany przebieg. Do czwartej rundy prowadził Andrzej Kwiatkowski z Warszawy, który nie opuścił dotychczas żadnego nowodworskiego turnieju .Po piątej rundzie na czoło wysunął się Michał Ozimski i Krzysztof Langiewicz oraz Michał Makowski i to oni podzielili między sobą czołowe pozycje w całym turnieju. Spośród nowicjuszy najlepszym debiutantem okazał się Kamil Kister z Puław a wśród kobiet najlepszą debiutantką okazała się nasza krajanka Barbara Sajna.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał, jak zwykle, Pan Andrzej Lożyński.

Końcowa tabela wyników ukształtowała się następująco:

1. Michał Ozimski Łodź 6 pkt.
2. Michał Makowski W-wa 6 pkt.
3. Krzysztof Langiewicz Ostróda 5,5 pkt.
4. Przemysław Rybicki Otwock 5 pkt.
5. Grzegorz Kurowski W-wa 5 pkt.
6. Jakub Szymczak Łódź 5 pkt.
7. Stanisław Rydzik W-wa 5 pkt.
8. Stanisław Gasik W-wa 5 pkt
9. Miłosz Wrzałek Reda 4,5 pkt.
10. Mariusz Skrobosz W-wa 4 pkt.
11. Grzegorz Koczkodan Ostróda 4 pkt.
12. Paweł Jackowski W-wa 4 pkt.
13. Aleksander Puzyna W-wa 4 pkt.
14. Marek Reda Wołomin 4 pkt.
15. Andrzej Rechowicz Katowice 4 pkt.
16. Andrzej Kwiatkowski W-wa 4 pkt.
17. Andrzej Kroc Łódź 4 pkt.
18. Tomasz Ruta W-wa 4 pkt.
19. Krzysztof Sporczyk Piaseczno 4 pkt.
20. Rafał Dąbrowski Ostróda 4 pkt.
21. Piotr Pietuchowski Białystok 4 pkt.
22. Tomasz Zwoliński Skierdy 3 pkt.
23. Andrzej Słapiński W-wa 3 pkt.
24. Michał Kolaj Ostróda 3 pkt.
25. Anna Arana W-wa 3 pkt.
26. Daniel Janus Wąchock 3 pkt.
27. Tomasz Łapka Opole 3 pkt.
28. Sławomir Długosz Ostróda 3 pkt.
29. Magdalena Kublik W-wa 3 pkt.
30. Jerzy Krzyżewski Piasutno 3 pkt.
31. Kamil Kister Puławy 3 pkt.
32. Dorota Rudzińska W-wa 3 pkt.
33. Urszula Solarska Łódź 2,5 pkt
34. Barbara Sajna NDM 2,5 pkt.
35. Robert Głowacki Łódź 2 pkt.
36. Anna Chybowska Sochaczew 2 pkt.
37. Marek Antosik NDM 2 pkt.
38. Blanka Zwolińska Skierdy 1,5 pkt.
39. Mieczysław Karwowski NDM 1,5 pkt.
40. Julia Solarska Łódź 0,5 pkt.
41. Paweł Mroczkowski NDM 0,5 pkt.

Nagrody rzeczowe w turnieju ufundowały:

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim
Zakład Energetyki Cieplnej w Nowym Dworze Mazowieckim
Sklep z upominkami Remi – Barbara Torzewska
Drogeria Alicja i Tadeusz Sampławscy

  • zdjecie_355c3c7807289a9b
  • zdjecie_478609c2dfda0bae
  • zdjecie_5e7d43170b7388a3
  • zdjecie_613a85c43c9f3c16
  • zdjecie_759d3c3507213e4f
  • zdjecie_77bdabcc0b7ec5e4
  • zdjecie_8079a3323bd9311c
  • zdjecie_87955ac4e5a5952f
  • zdjecie_aee414116bd357d2
  • zdjecie_bfd5dd16e39574ad
  • zdjecie_cb530433688e1eea
  • zdjecie_d7c0949b45f03e81
  • zdjecie_e97db8296d880570
  • zdjecie_f81fa909c2507038