tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Uprzejmie informujemy, że podczas wakacji kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury jest czynna w godz. 8:30-15:30.

"Orkiestra na dwa akordeony"

W dniu 13 października 2007 r. o godz: 17.00 w kościele pw.św.Michała Archanioła miłośnicy muzyki klasycznej mieli nie lada ucztę muzyczną.

Wystąpił duet akordeonowy Hubert Giziewski i Paweł Sulej. Młodzi, dwudziestopięcioletni artyści pokazali kunszt z jakim spotykamy się nieczęsto. Nikt z przybyłych nie spodziewał sie zapewne, że tak młodzi ludzie mogą wykazać się tak niezwykłą biegłością w grze, na tak niedocenianym instrumencie jakim jest akordeon.

" Nie spodziewałem się,że dwa akordeony mogą zabrzmieć jak cała orkiestra" - powiedział po koncercie wychodzący z kościoła, zachwycony słuchacz.

I rzeczywiście. Występujący artyści wydobyli z instrumentów całą paletę możliwości brzmieniowych i stylistycznych, prezentując bardzo zróżnicowany repertuar. W części pierwszej usłyszeliśmy m.in. chorał "Ich ruf zu dir,Herr Jesu Christ BWV 639" Johanna Sebastiana Bacha, Suitę Gotycką cz.IV - Toccata Leona Boellmana, w drugiej zaś Tarantellę Vaclava Trojana oraz Zimę Anatolija Szałajewa, a także Walca z "Maskarady" Arama Chaczaturiana. Z każdym kolejnym wykonaniem, artyści zdobywali serca słuchaczy,co wyrażało się coraz bardziej rzęsistymi brawami, aby zakończyć się owacją na stojąco na koniec koncertu.Koncert Sacrum & Profanum odbył się w ramach cyklu Mazowiecka Scena Młodych prowadzonym na terenie Mazowsza przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki instytucję finansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Organizatorem koncertu w Nowym Dworze Mazowieckim był Nowodworski Ośrodek Kultury i Parafia pw. św. Michała Archanioła.