tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Uprzejmie informujemy, że podczas wakacji kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury jest czynna w godz. 8:30-15:30.

XV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

W tym roku przebiegał pod hasłem „ kosmicznego odlotu ”. Fundacja Jurka Owsiaka,podobnie jak w roku ubiegłym, zbierała pieniądze na pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych i naukę udzielania pierwszej pomocy.

W tym ważnym dniu mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego zjednoczyli się z dziećmi ofiarami wypadków drogowych i zagrali w orkiestrze Wielkiej Świątecznej Pomocy.

Od wczesnych godzin rannych, grupy wolontariuszy z identyfikatorami na piersiach krążyły po ulicach miasta kwestując na rzecz dzieci. A nie było łatwo, bo chociaż zima jeszcze do nas nie dotarła to aura czyniła wszystko aby utrudnić życie naszym wolontariuszom, zrzucając na ich głowy do rzęsisty deszcz, to porywisty wiatr, to trochę słońca i tak na przemian. Ale to nie zmogło naszej dzielnej młodzieży, zwłaszcza, że o ich ciało i ducha zadbało zaplecze logistyczne. W poszczególnych szkołach funkcjonowały bufety z gorącą herbatą, ciastkami lub kanapkami dla przemokniętych dzieciaków. Gorący posiłek i napoje oczekiwały także na wolontariuszy od rana, w kawiarni OLIMP mieszczącej się w hali sportowej NOSiR, gdzie w tym dniu znalazł swoją siedzibę Nowodworski Sztab XV Finały WOŚP. W Sztabie od godziny 1400 Komisja Finansów Sztabu oczekiwała na puszki z zebranymi przez wolontariuszy pieniędzmi. Dobrze, że „ liczarki” przybyły nieco wcześniej, bowiem pierwsze puszki zaczęły „spływać” do Sztabu już o godzinie 1300.. Podczas gdy wolontariusze wędrowali po mieście, na hali sportowej trwały przygotowania do koncertu zaplanowanego na godzinę 1600. Od rana pracownicy NOSiR-u przygotowywali trybuny, instruktor plastyki NOK Pan Piotr Pawłowski wraz z harcerzami 10 Drużyny ZHP dekorację, a Jurek Młynarz z NOK nagłośnienie i oświetlenie użyczone przez Mateusza Dudara szefa firmy MD LIGHT. Dzięki wzajemnej współpracy i pomocy Straży Miejskiej robota szła sprawnie i na godzinę 1500 wszyscy byli gotowi do rozpoczęcia imprezy. Punktualnie o godzinie 1600 Szef Sztabu WOŚP w Nowym Dworze Mazowiecki Krzysztof Borowski powitał zebranych na widowni mieszkańców miasta, przedstawił cel tegorocznej kwesty i rozpoczęła się część artystyczna Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Koncert otworzył zespół wokalny CRESCENTO z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, przygotowany przez Pana Dariusza Kłosowskiego, w bardzo przyjemnym młodzieżowym repertuarze. Następnie na estradzie zaprezentowało się najmłodsze pokolenie naszych mieszkańców – przedszkolaki z publicznego przedszkola nr 5 na Osiedlu Młodych – w programie wokalno-tanecznym „ My Sześciolatki” – było bardzo energetycznie, barwnie i wesoło.

W wykonaniu grupy wokalnej z Publicznego Gimnazjum Nr 2 usłyszeliśmy takie szlagiery jak „ Zacznij od Bacha ” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, „Takie ładne oczy” z rep. Czerwonych Gitar, Przekażmy sobie znak pokoju” Krzysztofa Jaślara i K. Łojana oraz dwa utwory, do których tekst napisała opiekunka grupy Pani Mirosława Białkowska :„ Ta Ziemia” i sympatyczne „ Krasnoludki „

Po prezentacji grupy wokalnej z PG Nr 2 rozpoczęła się licytacja gadżetów Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz innych przedmiotów zgłoszonych do licytacji przez instytucje i osoby prywatne. Prowadzący licytację Krzysztof Borowski i Lidia Godlewska musieli się trochę namęczyć aby rozruszać serca i otworzyć mieszki nowodworzan. A mieli do zaoferowania wiele ciekawych i praktycznych przedmiotów m.in. parasole przeciwdeszczowe z godłem naszego miasta, kubek XV WOŚP, kalendarzyk kieszonkowy WOŚP, oryginalne apaszki, torebki, unikalny bloczek ze znaczkami okolicznościowymi XV Finału WOŚP, koszulki z logo naszego miasta, piłkę do gry w siatkówkę z autografami zawodników klubu AZS POLITECHNIKA W-wa, oryginalną koszulkę zawodnika Legii W-wa Jacka Zielińskiego i wiele, wiele innych.

Po pierwszej części licytacji estradę opanowali zawodnicy szkoły „WOJOWNIK” prezentując niezwykle dynamiczne widowisko teatru walki. Scenki rodzajowe przedstawiające możliwości obrony przed nagłym atakiem, popisy techniki walki, wyszkolenia fizycznego czy wreszcie tańca w stylu break dance rozgrzały emocje na widowni. W dalszej części koncertu estradę opanowała piosenka wystąpił bowiem znany mieszkańcom miasta, działający w Nowodworskim Ośrodku Kultury klub piosenki FRAZA, a po nim na estradę wkroczyli nowodworscy weterani estrady zespół Drinking Stones z wokalistką Joanną Mazur i gościnnie występującym Kazimierzem Kiljanem. Przez prawie godzinę zespół bawił publiczność prezentując szlagiery klasycznego rocka i muzyki country.

Spotkanie mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zakończyło się o godzinie 20.00 wystrzeleniem Światełka do Nieba.

Piękny pokaz sztucznych ogni ufundował ofiarodawcom WOŚP Urząd Miasta.

Podczas gdy na hali trwał koncert estradowy , na zapleczu trwała wytężona praca „liczarek”. Przypomnę, że tradycyjnie pełną obsługę kasową XV Finału zabezpieczył nam honorowo ,przyjazny ludziom, BANK SPÓŁDZIELCZY w Nowym Dworze Mazowieckim. To jego pracownicy wraz z liczarkami z Nowodworskiego Ośrodka Kultury, Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Pani Grażyny Kiljan liczyli zebrane przez wolontariuszy pieniądze.

W tegorocznej akcji, na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego kwestowało 97 wolontariuszy- uczniów wszystkich nowodworskich szkół i harcerzy - z identyfikatorami, w asyście podwojonej liczby pomocników i opiekunów. Nad bezpieczeństwem kwestarzy cały czas czuwali funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej oraz ochroniarzy z firmy EGIDA, dzięki czemu nie odnotowano żadnych niebezpiecznych dla zdrowia i życia uczestników akcji zdarzeń.

W dniu 14 stycznia 2007 r podczas XV FINAŁU WIELKIEJ ORKIESRTY SWIĄTECZNEJ POMOCY na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych oraz na naukę udzielania pierwszej pomocy mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego ofiarowali : do puszek 22 407,47 zł; 3 euro, 2 zł okolicznościowe; 63 centy; 68 pfeningów; 2 penny; 5 franków; 1 złoty pierścionek; 67 monet nieznanego pochodzenia i wartości, bezpośrednie wpłaty ( w tym skarbonka w hali) 902,42 zł, z licytacji podczas koncertu 963 zł, łącznie 24 272,89 zł

SERDECZNE DZIĘKI składamy wszystkim wolontariuszom,ich pomocnikom,opiekunom w czasie akcji,dyrekcjom szkół,kucharkom, pracownikom instytucji, firm i służb wspomagającym kwestę i organizację koncertu, ofiarodawcom przedmiotów do licytacji i ofiarodawcom datków pieniężnych.

PO RAZ KOLEJNY - RAZEM - ZROBILIŚMY COŚ DOBREGO

Do zobaczenia za rok

Szef Sztabu WOŚP
Krzysztof Borowski

 • zdjecie_017803e2a44c7dc9
 • zdjecie_1a800c033734aed5
 • zdjecie_3143d9f7a144c723
 • zdjecie_448f968dd8791d83
 • zdjecie_4ab06141b13045c5
 • zdjecie_4f9931564363cf3e
 • zdjecie_63fa16b4bb5b306d
 • zdjecie_6b82eac543567968
 • zdjecie_6b8b4c4d0e8934bd
 • zdjecie_6dd4b1130742ac4f
 • zdjecie_72f3c5416a50f2a5
 • zdjecie_776b0e96c80ce682
 • zdjecie_7a64e51fdec4117e
 • zdjecie_7bb693dd36892c7e
 • zdjecie_7d65a7ebbaeb7a5a
 • zdjecie_830cbf64117dc574
 • zdjecie_8e8874d8c460cccb
 • zdjecie_96c8fbfac8aa04d4
 • zdjecie_99285a179f160f4c
 • zdjecie_9fcdc917b69b2a23
 • zdjecie_b5861f88573b87d8
 • zdjecie_bdffcdf90508f0c1
 • zdjecie_d3de0ffe4e96a81c
 • zdjecie_d97d36e27fb0553e
 • zdjecie_e0d37db1a92bc5e7
 • zdjecie_e1f83d95a4d03613