tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Uprzejmie informujemy, że podczas wakacji kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury jest czynna w godz. 8:30-15:30.

XII edycja historycznego konkursu " Poznaj Dzieje Naszego Miasta " 19 maja 2006 r.

19 maja 2006 r. w sali 410 Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się XII edycja konkursu historycznego " Poznaj Dzieje Naszego MIasta ". Już od 12 lat Nowodworski Ośrodek propaguje wśród młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich naszego miasta wiedzę o historii Nowego Dworu Mazowieckiego.

Dzięki nauczycielom historii w tych szkołach corocznie, w konkursie, reprezentowane są wszystkie nowodworskie gimnazja,Liceum Ogólnokształcące im Wojska Polskiego i nieregularnie Zespoły Szkół Zawodowych. Podobnie było w tym roku. Do konkursu zgłosiły sie wszystkie gimnazja i liceum ogólnokształcące. Wystartowało 8 trzyosobowych drużyn, których zadaniem , w tym roku, było podzielenie sie nabytą wiedzą o historii modlińskiej twierdzy. Pamiętamy przecież, że w tym roku przypada 200 lecie powstania twierdzy. Aby wygrać zawodnicy musieli prawidłowo odpowiedzieć na 9 pytań jednakowych dla wszystkich drużyn ( odpowiedzi pisemne ) i 9 pytań losowanych, na które należało odpowiedzieć ustnie. Czas na odpowiedź tylko 20 sekund.Konkurs przebiegał bardzo sprawnie.

Po dziewiątej turze pytań drużyny zapoznały się ze swoim dorobkiem punktowym i mogły zakończyć zmagania konkursowe, albo wziąść udział w zabawie plus minus, co oznaczało ,że za dobrą odpowiedź można było zdobyć dwa punkty lub za złą dwa punkty stracić. Do zabawy przystapiły wszystkie drużyny poza jedną. Z dalszych zmagań konkursowych zrezygnowała drużyna z Publicznego Gimnazjum Nr 2, która dotychczas zdobyła najwięcej bo 10 pkt. Czy to wystarczy do zajęcia dobrej pozycji w końcowym rozrachunku?

Pozostałe drużyny odpowiadały pisemnie na zadawane pytania. Po ostatniej 3 turze okazało się, że tylko jedna drużyna (z LO ) uzyskała dodatni bilans +2 pkt; cztery drużyny straciły po 2 pkt;dwie drużyny straciły po 6 pkt. Ta część konkursu była bardzo emocjonująca. Po jej zakończeniu i podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że o pierwsze i drugie miejsce trzeba przeprowadzić dogrywkę. Udział w niej wzięłą druży na z Liceum Ogólnokształcącego( która zyskała w zabawie plus minus dwa dodatkowe punkty) i drużyna z Publicznego Gimanzjum Nr 2. A więc rezygnacja z zabawy plus minus opłaciła się zawodnikom, dorobek 10 pkt. wystarczył ,aby teraz powalczyć o pierwsze miejsce w konkursie. I w tym momencie drużynie z PG Nr 2 zabrakło szczęścia. W dogrywce uległa reprezentacji Liceum Ogólnokształcącego 0 : 2 .

W efekcie zmagań konkursowych laureatami tegorcznej edycji konkursu " Poznaj Dzieje Naszego Miasta" zostały zespoły: Liceum Ogólnokszałcącego im.Wojska Polskiego w składzie:

Mateusz Czaja

Patryk Olechowicz

Joanna Dunikowska I miejsce

Publicznego Gimnazjum Nr 2 w składzie:

Łukasz Dryblak

Marcin Wierzbicki

Jakub Szuliński II miejsce

Publicznego Gimnazjum Nr 4 w składzie:

Karolina Wydrych

Paulina Wydrych

Daria Janik III miejsce

Nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta wręczyła uczestnikom v-ce Burmistrz Pani Maria Sochocka. Pani Burmistrz podziękowała i pogratulowała uczestnikom konkursu, że w dzisiejszych czasach poswięcają swój czas na zapoznanie się z dziejami swojej małej ojczyzny, miasta swojego dzieciństwa, że dzięki temu mogą być dumni,że wywodzą się z miasta z tak ciekawą i zaszczytną biografią - znaczącą w historii narodu polskiego, Podziękowała także nauczycielom, którzy potrafią zaszczepić bakcyla historii wśród swoich uczniów.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na kolejnej edycji konkursu historyczneo w takim samym, a może jeszcze większym składzie. Gratulujemy wyników i do zobaczenia za rok.

  • zdjecie_04895ca588da4b2b
  • zdjecie_1b93256673b5fddd
  • zdjecie_20499a11a08b2bce
  • zdjecie_412a051d45264c72
  • zdjecie_4a7d21cd43e86677
  • zdjecie_4d3596daa46ca48b
  • zdjecie_646b1e75679924ac
  • zdjecie_a2e0e2030e0c2ac7
  • zdjecie_d61ed848dcc2f7b9