tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Wizyta w zakładzie opiekunczo-leczniczym " Dom Rodzinny " Klub Piosenki FRAZA 02.06.2005r.

W dniu 02 czerwca 2005r. na zaproszenie Dyrektora Zakładu Opiekuńczo Leczniczego „ Dom Rodzinny ” Wacława Kerpera i Pani Anny Czajkowskiej realizatorki programu „ Poprawa jakości życia mieszkańców Zakładu Opiekuńczo Leczniczego „ Dom Rodzinny ” w Nowym Dworze Mazowieckim poprzez organizacje spotkań międzypokoleniowych ”, klub piosenki FRAZA z Nowodworskiego Ośrodka Kultury udał się z koncertem dla pensjonariuszy do siedziby Zakładu przy ulicy Przytorowej.

Przez pół godziny trwał program artystyczny specjalnie przygotowany na tę okoliczność. Na początku zarówno pensjonariusze jak wykonawcy byli troszeczkę speszeni, ale z biegiem czasu atmosfera spotkania stawała się coraz swobodniejsza. Na dźwięki muzyki do wypełnionej już stołówki, w której odbywała się impreza , ściągali kolejni słuchacze.
W efekcie część z nich musiała wysłuchać występu na korytarzu.
Koncert tak podobał się pensjonariuszom, tak ich rozbudził, że jeszcze kolejne pół godziny po występie, przy herbatce i ciastku, bawili się śpiewaniem własnych piosenek.
Występ Frazy niewątpliwie wniósł wiele ożywienia w monotonne zazwyczaj życie starych i schorowanych ludzi. Radość jaką dał im ten występ potwierdza tezę, że takie spotkania pokoleniowe w takich miejscach są jak najbardziej potrzebne i konieczne.
Spotkanie to uzmysłowiło młodym wykonawcom, że niesienie radości innym ludziom to prawdziwa przyjemność, i nie musi się to odbywać zawsze w wielkich salach koncertowych , ale także w małych stołówkach, świetlicach, klubach, bo przecież najważniejsi są ludzie, którzy na taki kontakt czekają.
Nowodworski Ośrodek Kultury będzie kontynuować nawiązaną współpracę i młodzi ludzie z sekcji artystycznych dzielić się będą swoim talentem z najstarszym pokoleniem Polaków.

  • zdjecie_10755
  • zdjecie_11694
  • zdjecie_12968
  • zdjecie_17336
  • zdjecie_18802
  • zdjecie_19413
  • zdjecie_2142
  • zdjecie_604