tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Uprzejmie informujemy, że podczas wakacji kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury jest czynna w godz. 8:30-15:30.

Teatr "Wędrowniczek " - rozpoczął wędrówkę

„Dzieci Dzieciom” zrobiły niespodziankę. Z okazji Dnia Dziecka w dniu 02 czerwca b.r., do przedszkola nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim przywędrował teatrzyk „ Wędrowniczek ” z przedstawieniem „ Wlazł kotek na płotek ”.

Aktorami założonego na jesieni ubiegłego roku w Nowodworskim Ośrodku Kultury teatrzyku są dzieci w wieku od 6 do 12 roku życia. W ciągu sezonu pod czujnym okiem swego reżysera i opiekuna zarazem, Pani Emilii Zadwornej, przy wydatnej pomocy rodziców i przyjaciół Ośrodka Kultury, przygotowały swój pierwszy w życiu spektakl , z kostiumami i dekoracją. Premiera spektaklu odbyła się 28 kwietnia 2005 r. w Gimnazjum Publicznym Nr 1, z którego gościnności Ośrodek Kultury korzysta na co dzień. Drugi spektakl odbył się 22 maja b.r. A pierwsze wyjazdowe przedstawienie dla najmłodszej publiczności zrealizowano właśnie w przedszkolu Nr 3. Odbyły się dwa przedstawienia: dla przedszkolaków „miejscowych” i gości z przedszkola Nr 1. Najmłodsza i jednocześnie najwrażliwsza publiczność bardzo ciepło przyjęła popisy aktorskie nieco starszych kolegów, nagradzając ich rzęsistymi brawami. Podobała im się, okraszona ślicznymi piosenkami, historia o tym, że lepiej żyć w zgodzie niż się kłócić.
Szkoda, że nie wszyscy dorośli zdają sobie sprawę z tej oczywistej prawdy.
Z przesłaniem tym teatrzyk „ Wędrowniczek ” będzie dalej kontynuował podróż po naszym mieście. 07 czerwca 2005 r. zagości z dwoma przedstawieniami w zaprzyjaźnionej szkole podstawowej Nr 5, a 14 czerwca 2005 r. wystąpi dla przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas w szkole podstawowej Nr 3 w Modlinie Starym. W dalszą podróż uda się już po wakacjach.