tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

„ZIMA z Mieście 2005” 14 25.02.2005 r.

To nic, że jak zwykle prawdziwa zima przyszła na Mazowsze akurat po feriach zimowych.

Mimo, że podczas ferii zimowych, zima dopiero raczkowała, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wcale nie musiała się nudzić. Wśród organizatorów wypoczynku zimowego dla uczniów nowodworskich szkół znalazł się jak zwykle Nowodworski Ośrodek Kultury. W programie zaproponowanym przez Ośrodek znalazły się dwa wyjazdy na sztuczne lodowisko, cztery wyjazdy na basen, dwa wyjazdy do kina, jeden wyjazd do teatru, oraz zajęcia świetlicowe w siedzibie Ośrodka.

Program „Zima w Mieście” opublikowany został przed feriami, dwukrotnie w Tygodniku Nowodworskim, na plakatach w szkołach i w miejscach publicznych.

Termin przyjmowania zapisów określony został na dzień od 07 lutego 2005 r. od godz: 8.30.

Oferta Ośrodka spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. W ciągu pierwszych kilku godzin zapisów, listy na imprezy wyjazdowe zostały wypełnione w dwóch trzecich swoich objętości. I stopniowo wypełniały się, aż do rozpoczęcia ferii.

Zaplanowany program wykonany został w całości.

Pierwszego dnia pełny autokar dzieci wyjechał na sztuczne lodowisko przed Pałacem Kultury w Warszawie. Niestety dwie osoby, wcześniej nie zapisane, musiały odjeść z przysłowiowym kwitkiem. Autokar nie dał się rozciągnąć. Na samym lodowisku, mimo „plusowej” temperatury powietrza, zabawa była bardzo udana. Wszyscy mimo licznych upadków wrócili cali i bardzo, bardzo mokrzy. W wyjeździe uczestniczyło 46 „łyżwiarzy”.

Lista na wyjazd do kina Sadyba na popularny wśród dzieci film pt: "Polarny Ekspres” wypełniania się dość długo. W efekcie na spotkanie z bohaterami filmu wyjechało 38 dzieci. I wcale nie żałowali. Odwiedzili przecież restaurację Mc Donald’s , a tam poza popularnymi potrawami czekały na nich także inne atrakcje.

Kolejny dzień to pierwszy wyjazd na basen do Sochaczewa. Zapisało się 46 osób. Pojechało niestety tylko 41. Rozpoczęły się pierwsze przeziębienia i zachorowania na grypę. Zachorowania te nie dotyczą zahartowanych pływaków.

Arcyciekawy spektakl „Buratino” w teatrze Lalka zgromadził 33 chętnych. Wszyscy wrócili pod dużym wrażeniem przedstawienia. i nie żałowali swojego wyboru, zwłaszcza, że na dworze tego dnia prawie cały czas padał deszcz.

Na drugi wyjazd na basen zgłosiło się 40 dzieci i młodzieży. Oni nie musieli zwracać uwagi na panującą aurę. Pod dachem basenu oczekiwały na nich liczne atrakcje. Na basenie nikt się nie nudził.

Kubuś Puchatek i Hefalumpy” aktualny przebój kina dziecięcego zainteresował 44 małych mieszkańców naszego miasta.

Po seansie filmowym jak zwykle wizyta w Mc Donald’s i zabawa przy grach mechanicznych.

Trzeci z kolei wyjazd na basen jak poprzednio zgromadził 40 osobową grupę entuzjastów pływania. Wszyscy wrócili zdrowi.

Pogoda sprzyja naszym planom. Jest piękna pogoda. Świeci słońce.

Autokar z 43 mieszkańcami ( nieletnimi) naszego miasta wyrusza na sztuczne lodowisko.

W taką pogodę zabawa na bezpiecznym lodzie musi się udać.

Ostatni dzień wyjazdowy. Leje deszcz. I niech sobie pada. Wyjeżdżającym na basen wcale to nie przeszkadza. Kolejna 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży pojechała na basen.

A tam gospodarze przygotowali niespodziankę dla stałych bywalców. Chętnym zorganizowano zabawy w wodzie ze słodkimi nagrodami. Nasze dzieciaki wygrały sporo batoników.

Przed nami ostatni dzień ferii. Na ten dzień w Ośrodku zaplanowano zajęcia plastyczne i gry stolikowe. Ciekawe czy ktoś przyjdzie?

Ku ogromnemu zdziwieniu i zadowoleniu pracowników zajęcia te zgromadziły ponad 20 dzieci. Sześcioro pracowało z instruktorem plastyki. A 16-cioro aktywnie próbowało rozgryźć zasady gry w scrabble, lub bawiły się innymi grami.
Poza cyklem imprez wyjazdowych, w okresie ferii zimowych, ćwiczyły zespoły muzyczne NOK , klub piosenki Fraza, oraz teatrzyk dziecięcy „Włóczykij”. ( zajęcia popołudniowe)
Rowerowy Klub Łowców Historii „Chrobry” zrealizował swój własny program wypoczynku. Członkowie klubu byli na basenie, w Muzeum Powstania Warszawskiego, dwukrotnie odbyli terenowe zajęcia survivalowe, oraz dwa treningi z fechtunku połączone z zajęciami rekreacyjnymi. Zaplanowany program wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych 2005 r. zrealizowany został przez pracowników etatowych Nowodworskiego Ośrodka Kultury przy życzliwej współpracy Dyrektorki Publicznego Gimnazjum Nr 1 Pani Zofii Misiak.
Łącznie z propozycji form wypoczynku zaproponowanych przez Nowodworski Ośrodek Kultury skorzystało w minione ferie 473 dzieci młodzieży.-
Program sfinansowany został w części przez Urząd Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim, wpłaty od uczestników oraz ze środków własnych Nowodworskiego Ośrodka Kultury.
Ogólny koszt Akcji Zima w Mieście 6 258 zł
w tym: Urząd Miasta 2 500 zł
wpływy od uczestników 2 537,50 zł
Nowodworski Ośrodek Kultury 1 220,50 zł

 • zdjecie_10617
 • zdjecie_10622
 • zdjecie_12072
 • zdjecie_13452
 • zdjecie_15122
 • zdjecie_15845
 • zdjecie_1692
 • zdjecie_17702
 • zdjecie_17713
 • zdjecie_19810
 • zdjecie_19951
 • zdjecie_220
 • zdjecie_298
 • zdjecie_3924
 • zdjecie_5403
 • zdjecie_5536
 • zdjecie_6191
 • zdjecie_6793
 • zdjecie_7825