tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Informujemy, że od listopada kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury będzie czynna: wtorki, piątki 9.30 - 15.30, środy, czwartki 12.30-18.30, poniedziałki kasa nieczynna.

PzT Król Maciuś

 W cyklu PORANEK z TEATREM, w sobotę 25 marca 2023r., w Nowodworskim Ośrodku Kultury zaprezentował się O! Teatr z Jaworzna ze spektaklem pt. „Król Maciuś Pierwszy” na podstawie książki Janusza Korczaka.

 

 

Jest to opowieść o chłopcu, który w wieku 10 lat stał się królem i wziął na młode barki odpowiedzialność za losy królestwa. To historia o konsekwencji decyzji, tak w dużym uproszczeniu. Aktorzy Marek Stawarz i Michał Wiewióra wywodzący się z kabaretu stworzyli spektakl uniwersalny, wielowarstwowy dostosowany do każdego odbiorcy od malucha do dorosłego, nie zapominając o przesłaniu autora Janusza Korczak. Świetna interakcja z widzem, mnóstwo humoru, dowcip sytuacyjny i pomysły inscenizacyjne to wszystko sprawiło, że każda grupa wiekowa bawiła się świetnie.

Trudno pisać więcej nie zdradzając szczegółów, bo ten spektakl należy zobaczy. Polecamy, a nasza widownia była zachwycona. „Spektakl nie mógł się nie podobać” jak powiedział jeden Tata.