tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Grad nagród dla grupy teatralnej HURRAGRAM

Miło nam poinformować, że na VI Mazowieckim Festiwalu Teatralnym im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim, w kategorii "teatrów dorosłych", działająca w naszym ośrodku, Grupa Teatralna HURRAGAM, za spektakl "Ludzka Rzecz" otrzymała najważniejszą nagrodę festiwalu ZŁOTĄ KURTYNĘ.

Ale to nie koniec nagród albowiem jury w składzie: Barbara Katarzyna Radecka, Justyna Kulczycka, Wojciech Asiński i Henryk Talar nagrodziło Hurragram następującymi nagrodami:
- Zuzię Safaryn, Marzenę Wandachowicz, Natalię Traczyk, Katarzynę Rogulską, Angelikę Olszewską, Adę Kassjanowicz i Magdę Jabłońską za najlepszą rolę żeńską
- Patryka Królikowskiego i Adama Balcerzaka za najlepszą rolę męską
- nagrodą aktorską Agnieszkę Magier za rolę Śmierci
- nagrodą aktorską Adama Gozdalika za rolę Henryka
- nagrodą za najlepszy scenariusz i najlepszą reżyserię Katarzynę Rospędowską

Przypomnijmy - „Rzecz ludzka” to pierwszy spektakl autorski Grupy. Jego akcja toczy się w dość specyficznym, często nielubianym i wyszydzanym miejscu. Jest to słodko-gorzki obrazek, gdzie historie z życia wzięte przeplatają się z fantazjami i groteskowymi wariacjami. Jednym z głównych motywów jest trudny temat, czyli śmierć. Czy jednak Śmierć musi być Straszna? Czy nie może być Piękna? My z tym tematem staramy się zmierzyć w charakterystyczny dla nas sposób - poprzez ironię i śmiech.

Premiera spektaklu odbyła się w Nowodworskim Ośrodku Kultury 01.kwietnia 2014 r..

Przedstawienie wystawione zostało dla mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego w ramach XV Dni Nowego Dworu Mazowieckiego w dniu 03.czerwca 2014 r. Obejrzeli je także mieszkańcy Warszawy w Domu Kultury "Działdowska" w czerwcu br.

SERDECZNIE GRATULUJEMY CZŁONKOM ZESPOŁU

I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW