tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Informujemy, że od listopada kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury będzie czynna: wtorki, piątki 9.30 - 15.30, środy, czwartki 12.30-18.30, poniedziałki kasa nieczynna.

XV Dni Nowego Dworu Mazowieckiego

Tegoroczne XV Dni Nowego Dworu Mazowieckiego przebiegały pod hasłem: Nowy Dwór Mazowiecki -historycznie, sportowo i rekreacyjnie, kulturalnie.


W dniach 30.maja - 07.czerwca 2014r. pod egidą Dni Miasta odbyły się liczne imprezy o charakterze historycznym, sportowo-rekreacyjnym i kulturalnym. 31.maja w Twierdzy Modlin odbyła się uroczystość nadania skwerowi przy ul. Malewicza 284 imienia gen. Tadeusza Góry, uroczystość ta odbyła się z inicjatywy Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Oddziału Modlińskiego, obchodzącego w bieżącym roku 20-lecie istnienia. W tym samym dniu w centrum miasta odbył się "Z Marią Możdżyńską historyczny spacer po mieście, którego już nie ma", podczas którego przybyli, zapoznali się z niezwykle ciekawą historią miejsc, z którymi obcujemy niemal codziennie, a niewiele wiemy jak o ich przeszlości.31.maja, 01 czerwca i 07.czerwca przez cały dzień otworem stały wrota Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin z czego skrzętnie korzystali nie tylko mieszkańcy Nowego Dworu, ale także turyści z innych miejscowości.

05.czerwca w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyły się lekcje obywatelskie dla uczniów III klas gimnazjalnych pn " Poznaj dzieje naszego miasta", których celem było przypomnienie i utrwalenie wiedzy o historii Nowego Dworu Mazowieckiego w chwili, kiedy większość z nich "odlatuje" ze swojej "małej ojczyzny" w szeroki świat.

07.czerwca odbyły się dwie imprezy turystyczno-historyczne: "Twierdza bez tajemnic" pod egidą Sekcji Przewodników Turystycznych Wojskowego Koła PTTK nr 1, którzy w trzech turach rajdu autokarowego przybliżali chętnym historię Twierdzy Modlin. Bardziej aktywni turyści wzięli udział w rajdzie rowerowym przygotowanym przez Lokalną Organizację Turystyczną 3Rzeki pn:"Szlakiem Fortów", którego trasa wiodła z modlińskiej twierdzy do III fortu w Pomiechówku, I Fortu w Zakroczymiu i z powrotem do Twierdzy Modlin.

Imprezy rekreacyjno-sportowe rozpoczęły zawody kolarskie dla dzieci i młodzieży - bardzo emocjonujący wyścig australijski odbył się w sobotnie przedpołudnie 31.maja, na bieżni stadionu Miejskiego NOSiR. W niedzielny poranek ( 01 czerwca) na hali NOSiR rozpoczęli zmagania finaliści Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego w tenisie stołowym. W następnym tygodniu na obiektach NOSiR również odbyły się liczne imprezy sportowe: 03. czerwca Turniej Służb Mundurowych w piłkę nożną, 05,i 06. czerwca w godzinach popołudniowych odbył się Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Plażowej Par Mieszanych. W piątek (06.06.) wczesnym wieczorem na rzece Narew ratownicy WOPR zaprezentowali swoje umiejętności w akcji ratowniczej na wodzie z użyciem liny ratowniczej, skutera wodnego, motorówki, oraz pomocy przed medycznej na brzegu. 07.czerwca od rana na hali NOSiR dzielnie walczyły przedszkolaki

Od 02 do 07. czerwca trwał " Szalony Tydzień na Basenie " . Podczas tygodnia w ramach "Rodzinnego pływania" zaproponowano 50 % zniżki dla rodzin korzystających z basenu.

Dzieci i młodzież do 25 r.ż, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej korzystali z basenu za jedyne 3 zł w ramach akcji "Nie siedź w domu -idź na basen" .

Wykorzystując gry i zabawy na basenie ratownicy uczyli dzieci bezpiecznego zachowania się nad woda Dużą atrakcją było "Rodzinne pływanie z OSP-RW" , które obejmowało zajęcia z podstaw nurkowania ze sprzętem (02,06.06).

W dniach 02,05 i 06.czerwca dorośli, w cenie biletu na basen, uczestniczyli w ćwiczeniach rekreacyjnych w wodzie pod hasłem " Poranny rozruch".

Cykl imprez kulturalnych rozpoczęło, w ostatni piątek maja (30.05), spotkanie filmowe z Rafałem Królikowskim, króry bardzo barwnie opowiadał o swojej drodze do zawodu aktora i wielu innych rzeczach, po spotkaniu z aktorem publiczność obejrzała film z udziałem gościa wieczoru pt:"Podejrzani zakochani". W sobotę 31 .maja w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyły się dwie imprezy. Rano o godzinie 10.00 dla najmłodszych, Teatrzyk WĘDROWNICZEK przedstawił swój najnowszy spektakl pt:" Zaklęta Dolina", a po południu, dla młodzieży i dorosłych, nowodworski zespół muzyczny CELEBRITY wystąpił z programem światowych przebojów muzyki rockowej, oraz w repertuarze własnym. Po południu w Parku Miejskim w ramach Rajdu Pojazdów Zabytkowych odbył się konkurs elegancji pojazdów i kostiumów.

Od południa w niedzielę 01.czerwca 2014 r. Park Miejski także tętnił życiem. O godzinie 14.00 rozpoczął się bowiem festyn Dla Dzieci i Dla Mam. Do godziny 18.00 dzieci korzystały niezwykle ochoczo z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów: dmuchanej zjeżdżalni, trampoliny, wielu animacji w "Krainie Klaunów", wspaniale bawili się podczas interaktywnego programu "Pociągiem do Europy -stacja Nowy Dwór Mazowiecki", z ciekawością wysłuchali prezentacji artystycznych dzieci z sekcji artystycznych Nowodworskiego Ośrodka Kultury. Po atrakcjach dla dzieci przyszła kolej na ich mamy. O godzinie 18.30 w koncercie dedykowanym wszystkim Mamom, na estradzie amfiteatru wystąpiła w sentymentalnym koncercie HALINA KUNICKA.

03. czerwca w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii ślubnych pt:"Dawnych Ślubów Czar" na wystawę złożyły się fotografie udostępnione przez mieszkańców naszego miasta. Odpowiednio opracowane prezentują się na ekspozycji bardzo efektownie. Najstarsze fotografie pochodzą z XVIII wieku. Po uroczystości otwarcia wystawy fotografii, na sali widowiskowej odbyło się, cieszące się dużym powodzeniem, przedstawienie Grupy Teatralnej HURRAGRAM pt: "Ludzka Rzecz".

Sympatycy jazzu mieli niezwykłą frajdę uczestniczyć w dość specyficznym i bardzo zabawnym koncercie zespołu Horny Trees, który miał miejsce w Nowodworskim Ośrodku Kultury w środę 04.czerwca.

Dzień później 05.czerwca 2014 r. w ośrodku kultury bawił nowodworzan Kabaret z Konopi.

Zwieńczeniem cyklu imprez w ramach XV DNI NOWEGO DWORU MAZOWIECKIEGO był PIKNIK MIEJSKI, który odbył się na Stadionie Miejskim NOSiR w niedzielę 07. czerwca 2014 r.

Na stoiskach promocyjnych wystawionych na płycie stadionu, na uczestników pikniku czekały liczne atrakcje: każdy mógł spróbować zanurkować z aparatem tlenowym w baseniku przygotowanym przez druhów OSP- RW, zapoznać się z zasadami pracy poduszkowca wystawionego przez ratowników WOPR, pooddychać przeszłą epoką można było przy wystawie pojazdów MUZEUM PRL I HISTORII MIASTA NOWY DWÓR MAZOWIECKI, dużą atrakcję stanowiła ekspozycja broni wystawiona przez Komendę Powiatową Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, można było także posiedzieć sobie w celi radiowozu policyjnego, ku przestrodze, bo wygodnie to tam nie jest. Straż Miejska zaprezentowała swój nowy radiowóz, maluchy mogły zmienić swoją twarz, w twarz bohatera z bajki, dla najmłodszych przygotowane były także malowanki i konkursy. Maluchy nie nudziły się także przy stanowisku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, gdzie również przygotowano zajęcia dla dzieci, a dla dorosłych kiermasz taniej książki. Podobnie było w stoisku Stowarzyszenia SZTANGIELEK. Aby otrzymać limitowany gadżet z symbolami miasta, należało wykazać się wiedzą z zakresu naszej historii. Chętnych przy stoisku promocyjnym Urzędu Miejskiego nie brakowało. Ciekawe wytwory rękodzielnicze można było nabyć w stoisku Warsztatów Terapii Zajęciowej TPD. Przez cały dzień oblegany był Lunapark HENRY. Dodatkową atrakcją były także wielkie akwaria z rekinami. Pogoda zachęcała obecnych do korzystania z ogródka gastronomicznego, gdzie przez cały dzień trudno było o miejsce siedzące.

Punktualnie o godzinie 17.00 rozpoczął się program artystyczny. Przybyłych na Piknik gości, powitali popularni aktorzy Grażyna Wolszczak i Tomasz Stockinger, którzy bardzo elegancko i dystyngowanie prowadząc program, towarzyszyli nam aż do końca imprezy. Koncert na wielkiej scenie otworzył jeden z najpopularniejszych wykonawców muzyki hip-hopowej w Polsce Jacek Mejer - MEZO. Koncert MEZA i jego zespołu okazał się wspaniałym prezentem dla młodzieżowej widowni, która zgromadziła się licznie przed sceną. MEZO błyskawicznie nawiązał kontakt z młodzieżą, wspólnie śpiewali największe jego przeboje. Artysta zszedł do publiczności i część koncertu wykonał w bezpośrednim jej sąsiedztwie. Swoim fanom rzucał ze sceny płyty, które po występie szczęśliwcom, którzy je złapali podpisywał. Niezwykle energetyczny występ został bardzo gorąco przyjęty przez młodzież, nie obeszło się oczywiście bez bisów. Po Jacku Mejerze na scenę wkroczył, jak się okazało dobry znajomy MEZA, znakomity satyryk MARCIN DANIEC.

Temperatura na scenie nie opadła, z charakterystyczną dla siebie swadą Marcin Daniec przez blisko półtorej godziny rysował zebranym na stadionie widzom, satyryczny obraz polskiej rzeczywistości, ubarwiany piosenkami w wykonaniu własnym i kolegów z zespołu kabaretowego. Publiczność żywo reagowała na żarty satyryka dając temu wyraz głośnym śmiechem i gromkimi brawami. Podobnie jak w wypadku MEZA nie chciała wypuścić artysty bez dodatkowego numeru na koniec występu. Kolejnym gościem na nowodworskiej scenie była legenda polskiej piosenki HALINA FRĄCKOWIAK z zespołem. Wydawać by się mogło, że piosenkarki z dalekiej przeszłości młodzież nie będzie słuchać - nic bardziej mylnego. Zarówno młoda jak i nieco starsza publiczność koncert Haliny Frąckowiak przyjęła z wielkim zainteresowaniem. Z ogromnym zaciekawieniem wszyscy słuchali brzmień, melodyki, tekstów o jakie dzisiaj już bardzo trudno. Podobnie jak MEZO Halina Frąckowiak zeszła do publiczności i wśród niej i z nią, śpiewała znakomite przeboje z dawnych lat. Nie było sennie i sentymentalnie, było pięknie. Czemu wyraz dała publiczność wzywając artystkę do bisów, które oczywiście zostały wykonane. Na zakończenie koncertu wystąpiła europejska gwiazda muzyki pop i dance KATE RYAN. Artystka wraz z zespołem wykonała dla nowodworzan największe swoje przeboje. Okazało się, że niezbyt często koncertująca w naszym kraju artystka jest bardzo dobrze znana młodzieżowej publiczności. Praktycznie wszystkie utwory wykonywała przy wtórze chóru publiczności.

XV Dni Nowego Dworu Mazowieckiego zakończył wspaniały pokaz sztucznych ogni.

Tegoroczne jubileuszowe XV Dni Nowego Dworu Mazowieckiego przygotował Samorząd Nowego Dworu Mazowieckiego i Nowodworski Ośrodek Kultury wraz z partnerami: Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną,Miejskim Zakładem Oczyszczania, Komendą Powiatową Policji, Strażą Miejską,Państwową Strażą Pożarną, Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, Muzeum PRL i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, LOT 3Rzeki, WOPR, OSP-RW, TPD.

Finansowo wsparły przedsięwzięie: Zakład Energetyki Cieplnej w Nowym Dworze Mazowieckim, Hotel ROYAL w Nowym Dworze Mazowieckim, Firma CARL VILLA Piaskarnia, Firma La Lorraine Baker Group, Szkoła Nauki Jazdy Andrzej Gryglas, firma Reckitt Beckiser.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA POMOC I WSPARCIE

DZIĘKUJEMY MIESZKAŃCOM NOWEGO DWORU MAZOWIECKIEGO ZA OBECNOŚĆ I WSPANIAŁĄ ZABAWĘ

 • 03169e48a11c408b
 • 0316d3c8fd431650
 • 0761d697e3009326
 • 08c477e064198d1f
 • 0fc4ea26337428dd
 • 136d8da333418d7b
 • 139495c58c68320b
 • 148d20cf27f5192e
 • 151c01002d6605a6
 • 197e81cd1586f9bb
 • 1d8703db44e91c21
 • 1dcbe65e271a9e96
 • 1e390ee8b56c774f
 • 232b6056a2fe3ac3
 • 28c43cda88de3c9a
 • 2a4c32fae8dbbaf0
 • 2ac4403d2a1c39ad
 • 308b4663b893810a
 • 32bf35da9eeb0aad
 • 364a5664e232e45d
 • 37430b8ef4a2744d
 • 3a81833fa582e683
 • 3d63441e7d0d0945
 • 3ec8369ea001d1fc
 • 3f926a6aa7821262
 • 3febba7ddde01f9e
 • 407873aa5fb43cf5
 • 40c36db47f897a33
 • 412fa121aa9de0e7
 • 42529c96dacdea4a
 • 42df1760cc89bec5
 • 43421cede4b52f42
 • 4509c2bc803baefd
 • 47c251251c13eec1
 • 4abd32c916744c8a
 • 4bc89d7d87acf642
 • 4ca22a8ee281a002
 • 5ada7906ed1ca8f6
 • 5e5ddd6591cd4ca7
 • 62120777fc877933
 • 639239686eb7868c
 • 64e5c69cd104557a
 • 6506a4446c93b95f
 • 6686a8b6f8c004fe
 • 69c9c292091a841f
 • 6f550afb2e776c10
 • 70c7067fad7254e1
 • 70cf6c9174656e21
 • 7175b32ad745cb9b
 • 72ded72876a285b1
 • 781a1fddb29a991a
 • 7ab29c3fe8dbc726
 • 7c5ba0216efb54ec
 • 85a92d1312a044d1
 • 85e8e0ae87dfae21
 • 85f40a165c4e6dec
 • 8b46f82036f5ec2f
 • 8c271745962ca0cd
 • 8c77ff8dc7ed9c5b
 • 8fb549d4b142acf8
 • 90d6fcb5dd89e1bd
 • 91ec9f62ef84b72d
 • 928b172fb71481ad
 • 962d26f91830d57c
 • 9bcd21d028572e99
 • 9fdf6ec811ec8951
 • a11d0545d2b6677e
 • a1a3822114e70ea0
 • aa63142b25de1b50
 • ac518f647454681c
 • ae3ff8a870543e20
 • b00eefb057579122
 • b890f29aea5551ce
 • ba9e5d3abcf3829a
 • bb6d81f4b7144840
 • bbcf7d6ab3cba667
 • c937e3c66772a455
 • ced8a4c2c40b4ffe
 • d0e8c782df9d2889
 • d24425d6426b9905
 • d27ba11fbd94a545
 • d7bd0cc9f873f784
 • d871bb1361685026
 • dcf7ebf2e7f62cc4
 • dd750a262c3e0837
 • df3f350874ebe415
 • e14b4ae80dc145f3
 • e32cef4b394e157d
 • e53c16939152d6d8
 • e540a2ade47b16d8
 • e6f294321be3b79a
 • edd9b0fc89872920
 • ef135d0cd22259ee
 • f4a8bdf3bbc9536b
 • f61f64e523c907b2
 • fcf12061649e7cc7