tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Więcej Niż Kino „Dobra Zmiana” (2018)

W ramach cyklu Więcej Niż Kino tym razem obejrzeliśmy film dokumentalny pt. „Dobra Zmiana” (2018). Gościem wieczoru był reżyser filmu Konrad Szołajski, z którym ciekawą dyskusję poprowadził red. Stanisław Zawiśliński.

Film „Dobra Zmiana” to spojrzenie na źródło oraz przebieg konfliktu politycznego w Polce. Opowiada historię dwóch patriotek, jedną z nich jest Marta – zwolenniczka Prawa i Sprawiedliwości, przesyconej katolicyzmem polityki narodowościowej. Drugą Tita – jedna z liderek Komitetu Obrony Demokracji, dla której wartości patriotyczne wiążą się z myśleniem liberalnym i europejskim. Jak widzieliśmy w filmie, obie bohaterki poświęcają mnóstwo czasu i energii na aktywność społeczno-polityczną, stanowiąc przykładne postawy dla obu stron konfliktu.

Projekcja wywołała zaangażowaną debatę wśród publiczności. Rozległa tematycznie dyskusja dotyczyła oczywiście samego filmu, ale i mentalności naszego społeczeństwa, potrzeby zaangażowania w sprawy polityczne oraz społeczne. Według naszej życzliwej publiczności dokument „Dobra Zmiana” (2018) jest zdecydowanie wart obejrzenia, do czego serdecznie zachęcamy. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Więcej Niż Kino, więcej informacji na temat projekcji ukarze się wkrótce.

 

  • DSC_0429
  • DSC_0439