tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Informator kulturalny NOK na wrzesień

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami jakie przygotowaliśmy dla Was na wrzesień.

Wrzesień w NOK

 • Choć oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi później, to Nowodworski Ośrodek Kultury sezon artystyczny 2023/2024 zaczyna zgodnie z planem – 1 września. Tego dnia na sali widowiskowej odbędzie się koncert (prawie wszystkich) instruktorów, którzy prowadzą zajęcia muzyczne w ośrodku. Po występie będzie możliwość porozmawiania i zapoznania się z instruktorami.
  Na co jeszcze, między innymi, będzie można jesienią i zimą?

XXIV DNI NOWEGODWORU MAZOWIECKIEGO Post na Instagram Kwadrat 594841 mm 3

 

 • Następnego dnia, 2 września o godz. 11.00 zapraszamy na teatrzyk z przesłaniem edukacyjnym. Spektakl ten NOK organizuje wspólne z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Wstęp wolny, ale ilość miejsc jest ograniczona.

10 Spektakl z przesłaniem poprawiony

Jaką tematykę porusza spektakl?
"O TYM JAK PSZCZÓŁKA MAJA POZNAŁA CYBERWIEDŹMĘ" -spektakl z zakresu przeciwdziałania uzależnień od mediów cyfrowych. Sztuka przekazuje, jak należy bezpiecznie i z umiarem korzystać z Internetu. W bardzo prosty i klarowny sposób pokazujemy, jak można bezpiecznie korzystać z mediów cyfrowych oraz odnaleźć radość w aktywności fizycznej z rówieśnikami. Znane i lubiane postacie Pszczółka Maja i Filip spotykają bardzo uroczą Cyber Wiedźmę, która namawia do korzystania z mediów cyfrowych . Bohaterowie widząc negatywne działania przestrzegają wiedźmę przed uzależnieniem. Pokazują, jak tańczyć i bawić się na świeżym powietrzu oraz jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie oraz pozytywne relacje z rówieśnikami. Spektakl jest interakcją z publicznością

 • NOWOŚĆ! „Mama z kulturką” - We wtorek, 5 września rozpoczynamy nowy cykl, skierowany do mam małych dzieci, które całe dnie spędzają nad opieką nad maluszkami.
  Chcemy, aby wyszły z domu i w sposób wartościowy mogły spędzić czas. Spotkania „Mama z Kulturką” rozpoczniemy od projekcji seansów kinowych. Mamy, będą mogły nadrobić zaległości filmowe, spotkać się z innymi mamami, jednocześnie nie martwiąc się o opiekę nad maluchami. Z myślą o nich – filmy będą wyświetlane ciszej, przy stonowanym (nie całkowicie wygaszonym świetle). Dzieci mogą przebywać przy swoich mamach w wózkach, nosidełkach, czy na ulubionych kocykach.
  Kolejne spotkanie odbędzie się 19 września.
  Wstęp wolny!

07 Z bOBASEM W KINIE

 • Wszystkich, którzy lubią się śmiać, zapraszamy na cykl występów stand-upów. Pierwszy na jesiennej scenie zaprezentuje się Czarek Sikora, młody komik z Gdańska. Uwielbia kontakt z widownią, a widownia uwielbia jego. Musicie go poznać!

Bilety na występ Czarka Sikory są już dostępne w sprzedaży:    KUP BILET 

01 Stand upy

 • Na naszej scenie zaprezentuje się też zespół „Krąg” działający przy Nowodworskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, z koncertem nawiązującym do Powstania Warszawskiego pt. „Sierpniowa Ballada”. Zapraszamy już w czwartek, 14 września o godz. 18.00. Wstęp wolny.

09 Sierpniowa Ballada Krąg

"Program został przygotowany dla upamiętnienia twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (1921-1944). Jego poezja to głos pokolenia Kolumbów – liryka chwytająca za serce, ale też niosąca przesłanie: Nigdy więcej takiego morza krwi i nierównej walki. Krzysztof pisał też cudowne erotyki, w których wyznawał gorącą miłość ukochanej żonie Basi. Harcerce, też mocno zaangażowanej w Powstaniu Warszawskim. Baczyński pisał wiersze katastroficzne i niezwykle poważne, ale też żołnierskie, do marszu np. „O Barbaro” czy „Maszeruje pluton” (zaśpiewamy je w programie). Piosenkami i poezją opowiadamy o Tych wspaniałych dziewczynach: harcerkach, sanitariuszkach i łączniczkach – często bezimiennych. Poświęciły swoje najpiękniejsze lata życia na walkę o wolność. Ginęły od kul. Pod gruzami własnych domów. Na barykadach. Z uzbrojonym po zęby wrogiem.

Dziewczyny łączniczki,
Bez nazwisk dziewczyny,
Po prostu Danuty, Barbary, Krystyny
W swych ładnych sukienkach
Tak miło dziewczęce,
Ze szminką na ustach
Ze śmiercią w torebce”

Piosenki są dokumentem, niektóre jeszcze nieznane, będziemy je wspólnie śpiewać 14 września 2023 r. o godz. 18:00 w naszym gościnnym Nowodworskim Ośrodku Kultury.
Zapraszają Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku."

 • 20 września o godz. 17.00 zapraszamy nie tylko seniorów, na wspomnienie o Mieczysławie Foggu. pt. "Wspomnienie o Mieczysławie Foggu".
  Spotkanie poprowadzi Michał Fogg, prywatnie prawnuk nestora polskiej piosenki.
  W trakcie spotkania z prawnukiem artysty Michałem Foggiem prezentowane zostaną prywatne zdjęcia artysty, okraszone opowieściami przekazywanymi w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jakim był człowiekiem, prywatnie i zawodowo? Jak wyglądała jego kariera i czy wszystkie legendy dotyczące Mieczysława Fogga są zgodne z prawdą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeć będzie można ze źródła, bez domysłów i przypuszczeń. Legenda Mieczysława Fogga w zderzeniu z rzeczywistością a wszystko to przeplatane utworami z repertuaru bohatera, do których wspólnego śpiewania zapraszamy.
  „Foggorama", „Leć Piosenko”, „Poletko Pana Fogga", „Z piosenką przez świat” czy „Fogg and Rock" to tylko niektóre tytuły jakże licznych programów estradowych Mieczysława Fogga, który na przestrzeni sześciu dekad dał szesnaście tysięcy koncertów w Polsce i w ponad trzydziestu innych krajach.

05 FOGG plakat Wspomnienie NOK

03 przegląd kapel

 • Wrzesień zakończymy z przytupem, koncertem Macieja Tachera, byłego frontmana w zespole Manchester. Koncert odbędzie się 29 września, w piątek o godz. 19.00.

  Bilety w cenie 40 zł można kupić w kasie NOK lub za pośrednictwem biletyny:  KUP BILET

Maciej Tacher - wraz z zespołem wydał trzy płyty, zagrał mnóstwo koncertów i festiwali (od Jarocina po Opole),wygrał m.in sopocki festiwal TopT rendy, był nominowany do Fryderyków, supportował Roda Stewarta. Śpiewał i współtworzył takie przeboje zespołu, jak „Lubię twoje włosy”, „Dziewczyna Gangstera”, ”Tajemnica”, „Ostatni raz z moją klasą”, czy “Lawendowy”.

08 Tacher NOK

Z początkiem 2019 roku Tacher opuścił zespół, by podążać swoją autorską muzyczną drogą. Do tej pory wydał dwie folk rockowe płyty sygnowane własnym nazwiskiem i kilka niezależnych, rockowych singli. Współtworzy, śpiewa i gra również w avant -popowym duecie Ljos. Jest także autorem tekstów piosenek innych artystów, m.in. przeboju "O Pani!" i „Noc i dzień” Grzegorza Hyżego.
Wielokrotnie interpretował piosenki Republiki i Obywatela GC, występując w ramach toruńskich Dni Białej Flagi, na koncertach pamięci Grzegorza Ciechowskiego, w trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej, czy w specjalnym odcinku “Szansy Na Sukces”, poświęconym Republice. Jako artysta solowy Tacher grał już na jednej scenie z Mariuszem Lubomskim i Adamem Nowakiem z Raz, Dwa, Trzy, supportował Smolika / Keva Foxa i Darię Zawiałow. Śpiewa i akompaniuje sobie na gitarze, wykorzystując looper do bogatego aranżowania piosenek na żywo. Muzycznie porusza się między folk rockiem, americaną i piosenką poetycką. Choć niektórzy nazywają jego muzykę romantycznym folkiem, Tacher pozostaje otwarty na gatunki, sięgając czasem po motywy jazzowe, innym razem pomocniejsze gitarowe brzmienia. Pomiędzy autorskimi piosenkami, na koncertach Maćka usłyszeć można również utwory jego ulubionych artystów, np: Simona & Garfunkela, Nirvany, Damiena Rice’a, Radiohead czy Grzegorza Ciechowskiego i Republiki.

Zapraszamy do Galerii Łącznik na następujące wystawy:

 • Ludzie z Pasją od 8.09 (wystawa prac mieszkańców Nowego Dworu Maz. i okolic).
  Wernisaż 8 września o godz. 18.00. Zapraszamy!

06 WERNISAŻE

 • Mazowsze w spódnicy od 27.09, otwarcie wystawy o godz. 14.00

Wystawa MAZOWSZE W SPÓDNICY prezentuje sylwetki wybranych kobiet, które w szczególny sposób zapisały się na kartach historii Mazowsza dzięki swoim niezwykłym, często pionierskim osiągnięciom w różnych dziedzinach kultury, sztuki, nauki, sportu, polityki i działalności społecznej. Wizerunki bohaterek przedstawiono w postaci lalek artystycznych wykonanych w różnych technikach plastycznych przez 15 cenionych artystek. Ekspozycja stanowi upamiętnienie wybitnych kobiet, mających odwagę wyprzedzić swoją epokę, by czynić świat piękniejszym i lepszym.
Wystawa lalek to żywa lekcji historii. Wstęp wolny, zapraszamy!

02 Mazowsze wystawa

 

Informacje o zajęciach stałych i warsztatach w sezonie 2023 / 2024 podamy na początku września.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony nok.nowydwormaz.pl oraz fanpage na Facebook.

Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas imprezach.