tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

 UWAGA! INFORMJEMY, ŻE Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH DO 7 PAŹDZIERNIKA 2022 ZOSTAJĄ ODWOŁANE ZAJĘCIA PLASTYCZNE. ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

WYBIERAMY NAZWĘ DLA OŚRODKA KULTURY

Niebawem ukończona zostanie inwestycja miejska polegająca na rewitalizacji i adaptacji budynków powojskowych na potrzeby działalności kulturalnej w naszym mieście. Budynki, które obecnie są rewitalizowane na siedzibę Ośrodka Kultury zostały zbudowane przez Rosjan na przełomie XIX i XX w.

Wchodziły one w skład koszar wojskowych przeznaczonych początkowo dla stacjonujących w Nowym Dworze Mazowieckim wojsk carskich, a po odzyskaniu niepodległości wojsk polskich. W okresie międzywojennym od 1921 r. koszary przy ul. Paderewskiego stały się siedzibą Batalionu Maszynowego Saperów, który w 1925 r. przemianowano na Batalion Elektrotechniczny. Na potrzeby batalionu, zbudowano własnymi siłami m.in. elektrownię, której poszczególne elementy znajdowały się w obecnie urządzanych dla Ośrodka Kultury budynkach. Ciekawostkę stanowi również fakt, iż przy tych obiektach prowadzona była już wtedy działalność kulturalna – w nieistniejącym dziś budynku urządzone zostało kino. Po wojnie koszary zajęło ludowe wojsko polskie, w tym okresie w adaptowanych na Ośrodek Kultury poszczególnych budynkach swoje siedziby miały m.in.: magazyny żywności, warsztat, klub żołnierski, biblioteka, magazyn techniczny i mundurowy. Wtedy też wojsko nadbudowało na swoje potrzeby jeden z przyszłych obiektów Ośrodka Kultury i obecnie również te pomieszczenia są dostosowywane do działalności kulturalnej. W 1991 r., na terenach przy ul. Paderewskiego, gdzie znajdują się rewitalizowane budynki, powstał 1. Batalion Remontowo - Budowlany z rozpadu istniejącego wtedy pułku inżynieryjno - technicznego. Po późniejszym opuszczeniu przez wojsko tych terenów, grunty zostały przekazane w 2002 r. miastu Nowy Dwór Mazowiecki, dzięki czemu możliwe stało się zagospodarowywanie terenów powojskowych do nowych funkcji.

Nowa siedziba Ośrodka Kultury znajduje się w sąsiedztwie stacji kolejowej i budynków użyteczności publicznej takich jak: prokuratura oraz przyszła siedziba powiatu. Tak więc lokalizacja inwestycji nie jest przypadkowa. Bliskość Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, budowanego basenu, nowo wybudowanej sali gimnastycznej przy Publicznym Gimnazjum nr 1, zdecydowanie zwiększa różnorodność oferty skierowanej bezpośrednio do mieszkańców naszego miasta, jak również mieszkańców gmin ościennych.

Realizując inicjatywę przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Bisialskiego i wolę Rady Miejskiej wyrażoną

podczas sesji w dniu 19 września b.r. z a p r a s z a m y mieszkańców miasta do składania propozycji na nazwę ośrodka kultury w Nowym Dworze Mazowieckim. Propozycje można składać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub osobiście:

w Nowodworskim Ośrodku Kultury ul. Paderewskiego 22

w Dziale Promocji Urzędu Miejskiego ul. Zakroczymska 30 pok.408

w Redakcji Gazety Nowodworskiej ul. Warszawska 10/2

w godzinach pracy powyższych instytucji.

Zgłoszenie powinno zawierać: propozycję nazwy, króciutkie uzasadnienie i czytelny podpis zgłaszającego.

Na propozycje od Państwa oczekujemy

do dnia 09 listopada 2009 r. włącznie.

Po tym terminie odbędzie się plebiscyt nad wyborem nazwy spośród przedstawionych propozycji.