tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Informujemy, że od listopada kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury będzie czynna: wtorki, piątki 9.30 - 15.30, środy, czwartki 12.30-18.30, poniedziałki kasa nieczynna.

Więcej niż kino - JAK NAJDALEJ STĄD

 Zapraszamy na kolejny wieczór z cyklu „Więcej niż kino”
10 grudnia 2021r (piątek) o godz. 18.00
Zaprezentujemy film Piotra Domalewskiego
pt „Jak najdalej stąd ” (rok produkcji : 2020)

 nagrodzony w tym roku paszportem „Polityki” oraz nagrodami publiczności,  dziennikarzy i za najlepszy scenariusz na ostatnim FPFF w Gdyni.

Po projekcji spotkanie z reżyserem

PIOTREM DOMALEWSKIM

 poprowadzi

red. Stanisław ZAWIŚLIŃSKI

 „Jak najdalej stąd ”to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat. Jego bohaterka to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski. „Jak najdalej stąd”, podobnie jak debiut reżysera – „Cicha noc”, to słodko-gorzka analiza poplątanych relacji rodzinnych.

W filmie, poza fantastyczną i debiutującą na wielkim ekranie Zofią Stafiej, zobaczymy m.in. Arkadiusza Jakubika, Tomasza Ziętka i Kingę Preis. Autorem zdjęć jest zdobywca czterech Orłów Piotr Sobociński jr, a muzykę skomponowała Hanna Rani.

Gość wieczoru : Piotr Domalewski (rocznik 1983) - aktor, reżyser i scenarzysta filmowy. Studiowal aktorstwo w PWST w Krakowie i reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego na UŚl w Katowicach . W latach 2008-13 występował w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Jego kinowym debiuten fabularym była „Cicha noc” (2017), obsypana licznymi nagrodami ( m.in. na festiwalach filmowych w Gdyni,Tbilisi, Chicago, Moskwie, Kijowie).

https://www.youtube.com/watch?v=rbi2_CjbVGA&ab_channel=forumfilmpoland

 WSTĘP WOLNY