tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

RÓŻNORODNOŚĆ - wystawa malarstwa

Zapraszamy na wystawę malarstwa Nanuli Burduli-Taliashvili
i jej studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jabłonnie.
13 maja - 9 czerwca 2021

Galeria Łącznik
Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki


Nanuli Burduli-Taliashvili urodziła się w 1960 r. w Tbilisi (Gruzja), w rodzinie gruzińskiego artysty plastyka Levana Burduli.
Ukończyła średnią szkołę muzyczną. Absolwentka Tbiliskiej Akademii Sztuk Pięknych, otrzymała w 1986 r. dyplom z wyróżnieniem.

Zajmowała się scenografią - w czasie studiów współpracowała ze Studenckim Teatrem Tbiliskiej Politechniki, reżyserowanym przez Irinę Bokuczawą, oraz z teatrem Satyry im. Czantladze w Tbilisi, wykładała rysunek, oraz tkactwo w Międzynarodowym Centrum Folkloru Gruzińskiego w Tbilisi. Od roku 1986 brała udział w wystawach zbiorowych w Państwowej Galerii w Tbilisi, oraz w Moskwie i Tallinie. Początkowo wystawiała tylko gobeliny, potem również malarstwo.

Od 1995 r. mieszka i tworzy w Polsce. Wystawia swoje prace od 1996 r. w galeriach sztuki nowoczesnej. Zajmuje się malarstwem, ilustracją i grafiką komputerową.


2010-2014 r.
K. Brown - “Cici and Molly and The Secret Den”
Penny Swift - “Tales of a Tothmouse”.
Tamara Forge & Maria Merrett - “Tojo Meets Nelly”, “A Purrfect Reunion”, “Wookie the Wonderer”, “The Princess and the Pirate”, ”Be Brave, Benson”, ”Klaus and the Cat-Astrophe”, ”Old Madam Mischief”, ”A Fairly Talanted Christmas”, ”Bumper book of Tojo and Nelly’s Cat Tales”.
I.Malatsidze. N.Janashia - “Small Alphabet”
Ryan Gabel & Rob Gabel - “The Ship of the Sun” (eBook).
Annabell Livingston - “The Mango Tree”
M.Tsiklauri - “Eternity Ritual”.“Fairy Tale” “Anbani” “The eyes of Sun” Okładki do książki: “White Calves” “Lighthouse Keeper”
M. Tsereteli - ”Tsisa and Leqso”
Wydawnictwo “GORGA” - “Brazilian Tales”.
(Wydawnictwo „Bakur Sulakauri”) ”Handbook of Nature”.

2008-2009 r.
Akademia Sztuk Pięknych w Tbilisi, Wykładowca Malarstwo i Rysunek
Ilustracje do podręcznika „Przyroda” (Wydawca Bakur Sulakauri)

2006 – 2008 r.
Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Wykładowca Malarstwo i Rysunek


2006 r
Grafika komputerowa, rysunek Fundacja Edukacji Międzykulturowej

1999-2002 r.
Ilustracje i opracowanie graficzne w czasopismach „FOCUS”, „WIEDZA I ŻYCIE”; Ilustracje do książek „Idzie Grześ” i „Dzońcio” Juliana Tuwima (EM SA).
Okładki do książek dla wydawnictwa MUZA S.A., Prószyński i S-ka
Ilustracje do podręcznika „Biologia dla liceum profilowanego .Cz.1” autorstwa E.Pyłki-Gutowskiej i E.Jastrzębskiej. (Wydawca „MAC”.);
ilustracje i opracowanie graficzne w czasopismach dla dzieci „ODKRYWCA” (EGMONT POLSKA Sp. z o.o.).
„Nasz Maks” („Movex”)
Encyklopedia Wiedzy „Wiem!” („Edipresse” Polska).
Ilustracje do książki „Saga puszczy Białowieskiej” autor Simona Kossak. (Wydawnictwo Muza)
Ilustracje do książki „Ewolucja od wielkiego wybuchu do Homo sapiens”
Autor M.Ryszkiewicz. (Prószyński i S-KA).

1999-2001 r.
Wykładowca tkania gobelinów wschodnich w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie.

 

Wystawy indywidualne:
W teatrze im. M.Tumanishvili w Tbilisi, Galeria Sztuki Współczesnej w oranżerij w Jabłonnie, Galeria „ Ogród” w Jabłonnie, w Warszawie w galeriach: „Galeria Prezydenta Miasta Warszawy”, Galeria „Luksfera”, „ ARKA”, „AD-HOC", ,,Forma & Colour”, „Flik” i Galeria „Otwarte Koło”; w Wiązownej: Galeria „Gorkis"; w Krakowie: Galeria „Kocioł Artystyczny" i Galeria „Wok''.Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

Wystawy zbiorowe:
Zamek Ujazdowski Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie II Triennale Autoportretu im. Malczewskiego Radom, XXVII Międzynarodowy Jarmark Folkloru W Węgorzewie; III Triennale Plastyki "Sacrum" Częstochowa, XXXIII-Ogółnopolski Konkurs Malarstwa "Bielska Jesień".

Poza Polską:
Międzynarodowa Wystawa w Wenecji (Włochy); V Międzynarodowa Wystawa "Miniature Art" w Sztokholmie (Szwecja) – dyplom z wyróżnieniem honorowym; IV Międzynarodowa Wystawa Female Artstist's Art Annual; "We are Different"; Gallery "Art ADDICTION" w Sztokholmie (Szwecja) – dyplom z wyróżnieniem honorowym.