tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

 UWAGA! INFORMJEMY, ŻE Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH DO 7 PAŹDZIERNIKA 2022 ZOSTAJĄ ODWOŁANE ZAJĘCIA PLASTYCZNE. ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

Nowodworska Róża Wiatrów- MECHANICY SHANTY

Tradycyjnie na zakończenie wakacji mamy przyjemność zaprosić sympatyków muzyki żeglarskiej, oraz wszystkich entuzjastów dobrego grania na kolejną Nowodworską Różę Wiatrów. ⚓


W tym roku zagrają dla nas MECHANICY SHANTY

4 września 2021 r., godz. 18:00
Dziedziniec Nowodworskiego Ośrodka Kultury
Nowy Dwór Mazowiecki, ul. I. Paderewskiego 1a
WSTĘP WOLNY

Mechanicy Shanty są znanym zespołem wykonującym piosenki żeglarskie, który w swoim repertuarze ma także utwory z pogranicza folku irlandzkiego, muzyki bluegrass, czy country.
Grupa powstała w 1985 roku w Gdyni i szybko zyskała duże uznanie wśród publiczności. Laureaci większości festiwali pieśni żeglarskiej w Polsce (Shanties w Krakowie, Bałtyckiego Festiwalu Pieśni Morskiej w Gdyni, Świnoujskiego Wiatraka i wielu innych).
Koncertowali w Finlandii, Holandii, Szwecji, Niemczech, USA. Mają za sobą sesje nagraniowe dla radia i telewizji.
Fenomenem zespołu tworzonego przez sześć osób jest fakt, iż mieszkając w różnych miastach spotykają się regularnie by wspólnie grać i śpiewać.
Zespół pierwszą płytę pt. "Mechanicy Shanty" nagrał i wydał w roku 1989. Była to najlepiej sprzedająca się kaseta i płyta z muzyką żeglarską (do dziś 90 000 egz.).
Z "Mechanikami Shanty" możecie przypomnieć sobie takie przeboje jak: Dziki włóczęga, Żegluj, Maui, Green Horn, Irlandzki wędrowiec, Denis Land, Hiszpanka z Callao, Herzogin Cecille, Polka, Eliza Lee, Sześć błota stóp....
Możecie usłyszeć też przeboje tworzące nowy program m.in.: Słodka Jane, Bitwa, Hej! Ciągnij Lilly, Niziny Virginii Lowlands, Digi digi, Na dno...

Przybywajcie!