tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

 UWAGA! INFORMJEMY, ŻE Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH DO 7 PAŹDZIERNIKA 2022 ZOSTAJĄ ODWOŁANE ZAJĘCIA PLASTYCZNE. ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

Małgorzata Łapko, Weronika Sidor - wystawa rysunku i malarstwa

Zapraszamy na wystawę prac Małgorzaty Łapko - rysunek i malarstwo oraz Weroniki Sidor - malarstwo, uczestniczki zajęć malarskich w pracowni 105 Nowodworskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż odbędzie się 03.09.2021 o godz. 18.00. Wystawa potrwa do 22.09.2021.

 

MAŁGORZATA  ŁAPKO  
Jest z zawodu architektem.
W 1992 roku ukończyła Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W jej sercu jednak zawsze była tęsknota i zamiłowanie do rysunku i malarstwa.
Od najmłodszych lat jej ulubionym zajęciem było rysowanie.  Jej przygoda z rysunkiem zaczęła się w latach 1982- 1984, gdy uczęszczała na zajęcia z rysunku w Nowodworskim Ośrodku Kultury. Tam zdobywała pierwsza wiedzę  pod kierunkiem  Jacka Wolskiego.
Na studiach architektury rozwijała swój talent na zajęciach rysunku, rzeźby, projektowania  i na licznych  plenerach.
Po  ukończeniu studiów współpracowała jako ilustrator  z wydawnictwami  wykonując  ilustracje do książek i czasopism.
Od 2008 roku jest nauczycielem rysunku, projektowania i historii architektury w Zespole Szkół Architektoniczno – Budowlanych i Licealnych w Warszawie. Dzieli się z młodzieżą swoim zamiłowaniem  do sztuki z wielką pasją. W Grecji na wyspie Rodos w 2018 roku  prowadziła dla młodzieży  plener rysunkowy.  
Od  2017 roku uczęszcza na zajęcia malarstwa  sztalugowego w Nowodworskim Ośrodku Kultury prowadzonych przez Małgorzatę Omelańczuk – Pawluk. 
Nie rozstaje się se szkicownikiem. Lubi rysować i malować  w plenerze. Czas wolny, wyjazdy i wakacje są dla niej znakomitą okazją, aby uwiecznić piękno chwili, przyrody i architektury. 
 
 
WERONIKA SIDOR
absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie, obecnie studentka wydziału  Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Od 2013 r.  uczestniczka zajęć artystycznych w Nowodworskim Ośrodku Kultury w Pracowni 105 prowadzonej przez Panią Małgorzatę Omelańczuk – Pawluk. Pasjonatka malarstwa i rzeźby. 
 
Konkursy:
- I miejsce w I Międzynarodowym Konkursie Sztuk Wizualnych „Wyobraźnia malowana batikiem”
- I miejsce w IV Ogólnopolskim Biennale Aranżacji Przestrzeni
- III miejsce w warsztatach „Projekt kredensu z wykorzystaniem produktów Kronospan”
- III miejsce w konkursie plastycznym p.t. „Cisza, szelest, śpiew – odgłosy Puszczy Kampinoskiej”