tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Grace i Gloria

Nowodworski Ośrodek Kultury ma zaszczyt zaprosić na spektakl Grace i Gloria, który został specjalnie przygotowany z okazji jubileuszu Stanisławy Celińskiej.
23.01.2022 r. godz. 17:00

KUP BILET

Jest to barwna, a zarazem przejmująca opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji.

Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji.

Spektakl zdobył trzy pierwsze nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Prywatnych w Siedlcach w 2013 roku:

  • Pierwszą Nagrodę Jury w kategorii Najlepszy Spektakl,
  • Pierwszą Nagrodę Publiczności w kategorii Najlepszy Spektakl.
  • Pierwszą Nagrodę Publiczności w kategorii Najlepsza Scenografia.

Stanisława Celińska
Aktorka znana z wielu wybitnych kreacji teatralnych i filmowych, świetnie czuje się zarówno w repertuarze komediowym, jak i dramatycznym. Długoletnia współpraca z Krzysztofem Warlikowskim niejednokrotnie stawiała ją przed trudnymi, śmiałymi, a często również szokującymi zadaniami aktorskimi. Spektakl Grace i Gloria to dla niej powrót do teatru tradycyjnego, bliższego widzom. Stworzona przez Stanisławę Celińską postać Grace ujmuje mądrością, dystansem i wiarą w dobro, choć poznajemy ją kiedy stacza ze sobą najważniejszą i ostatnią walkę.

Lucyna Malec
Aktorka Teatru Kwadrat w Warszawie. Szerokiej publiczności znana z m.in. z seriali „Na Wspólnej”, „Hotel 52”, „Bulionerzy”.
Sympatię widzów przyniosła jej obecność w programie „Komiczny Odcinek Cykliczny”.
Dla tej niezwykle energetycznej aktorki, specjalizującej się w komedii, spektakl „Grace i Gloria” jest zwrotem w stronę repertuaru o innym ciężarze gatunkowym. Kreacja Glorii potwierdza jednak zasadę, że rasowa aktorka ma wiele twarzy, a rutyna w repertuarze komicznym nie przeszkadza w sprawnym prowadzeniu postaci dramatycznej. Co więcej, komediowe wyczucie Lucyny Malec odkrywa wiele humoru w tej pozornie tylko niezabawnej historii.


Karty wstępu w cenie 40 zł do nabycia w kasie NOK i na biletyna.pl

  • Karty wstępu ze zniżką na Nowodworską Kartę Familijną i Nowodworską Kartę Seniora do nabycia tylko w kasie ośrodka kultury za okazaniem karty;
  • Zakupiona karta wstępu nie podlega zwrotowi.
  • Impreza odbędzie pod rygorami sanitarno-epidemiologicznymi.
  • Uczestniczy zobowiązani sa do zachowania dystansu, dezynfekcji rąk przed wejściem na salę i ochrony nosa i ust maseczkami.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1a
Nowy Dwór Mazowiecki