tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

 UWAGA! INFORMJEMY, ŻE Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH DO 7 PAŹDZIERNIKA 2022 ZOSTAJĄ ODWOŁANE ZAJĘCIA PLASTYCZNE. ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

45. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

Nowodworski Ośrodek Kultury w  dniu 21 marca 2022 organizuje eliminacje miejskie, które odbywają się w naszym ośrodku już od ponad 30 lat.

Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania i popularyzacja literatury. Konkurs skierowany jest do uczniów zerówek i wszystkich klas szkoły podstawowej. Dzieci przechodzą przez kilka szczebli eliminacji, a trójka naszych najlepszych recytatorów wystąpi w warszawskim finale. Tegorocznym jurorem nowodworskich eliminacji będzie Lucyna Malec. Znakomita aktorka teatralna i filmowa, znana i lubiana. Od lat występująca w teatrze Kwadrat i serialach telewizyjnych.Specjalistka od dubbingu (dziesiątki filmów), jej głos na stałe zapisał się w pamięci widzów, dzięki dubbingowaniu takich ról, jak: Betty Ruble z kreskówki Flinstonowie lub Zyzio z filmowych opowieści o Kaczorze Donaldzie. Znawca w dziedzinie recytacji i pracy nad głosem, a to najlepsza rekomendacja na jurora naszego konkursu.

 Na zdjęciu Lucyna Malec i Stanisława Celińska podczas spektaklu "Grace i Gloria", który odbył się w Nowodworskim Ośrodku Kultury.