tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Informujemy, że dnia 27 lutego 2024 r. kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

POROZMAWIAJMY O SZTUCE - promocja książki

Zapraszamy na promocję książki POROZMAWIAJMY O SZTUCE/LET'S TALK ABOUT ART oraz związanej z nią wystawę. Wernisaż odbędzie się 09.05.2022 o godz. 19.00 w naszej Galerii Łącznik. Będzie to niezwykła okazja do rozmów z autorami książki, a także możliwość podziwiania obrazów prezentowanych na wystawie. Zapraszamy - POROZMAWIAJMY O SZTUCE!

 

POROZMAWIAJMY O SZTUCE / LET’S TALK ABOUT ART

W książce znajdziemy opisy warsztatu artystki, artysty plastyka oraz, na przykładzie wybranych obrazów, zapoznamy się ze słownictwem związanym ze sztuką, a w tym zagadnienia tj.: kompozycja, plama, kreska, kolor, ekspresja. Każdy obraz prezentowany w albumie ma opis w języku polskim oraz jest przetłumaczony na język angielski. Dodatkowo podkreślone jest fachowe słownictwo związane z samym procesem twórczym, jak i konkretnym obrazem plastycznym. Zagłębiając się nad analizą dzieła plastycznego, poznajemy kierunki w sztuce, style oraz wiele ciekawych zjawisk ze świata sztuki. Książka o charakterze popularnonaukowym, polecana dla uczniów szkół podstawowych, liceów oraz wszystkich miłośników sztuki i uczących się języka angielskiego.

W trakcie trwania wystawy zapraszamy dzieci i młodzież, oraz wszystkich zainteresowanych sztuką na warsztaty opowiadania po polsku i angielsku o sztuce. Wystawa potrwa do 25.05.2022 r. Termin zwiedzania prosimy ustalić pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Autorzy: Agata Malczyk, Robert Żbikowski

Tłumaczenia: Agata Malczyk

Opracowanie graficzne: Robert Żbikowski

Tekst wprowadzający: Anna Mieszkian