tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Żużel - Więcej niż kino!

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Więcej niż kino”.

30 września 2022 r (piątek) o godz.18.30 zaprezentujemy film pt. „ŻUŻEL”  w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej.
Gościem wieczoru będą reżyserka Dorota KĘDZIERZAWSKA i aktorka Jagoda PORĘBSKA.
Spotkanie poprowadzi red. Stanisław ZAWIŚLIŃSKI.
 
„ŻUŻEL” to połączenie melodramatu z filmem sportowym , opowieść  o „czarnym sporcie” i miłości. Bohaterem jest Lowa, młody żużlowiec pochodzący z dość biednej dzielnicy. Pewnego dnia na basenie poznaje Romę, która pracuje tam jako sprzątaczka. Chłopak od razu wpada jej w oko, jednak ich relacja nie będzie należała do najprostszych…Rzutują na nią m.in.:  dysfunkcyjna rodzina  chłopaka , sportowe ambicje, układy,  lęki i rozczarowania… Film powstawał przez kilka lat. Zdjęcia były kręcone m.in. na stadionach żużlowych we Wrocławiu, Rzeszowie i Częstochowie.
 
W rolach głównych wystepują :
Tomasz Ziętek, Jagoda Porębska, Paweł Wilczak, Żaneta Łabudzka, Mateusz Kościukiewicz, Karolina Gołębiowska, Tadeusz Kostro, Łukasz Kaczmarek, Marcel Szymko.
Zdjęcia i scenografia: Artur Reinhart
Muzyka: Tomasz Gąssowski
Produkcja: Polska, 2020, 103 min.
 
Dorota Kędzierzawska - reżyserka, scenarzystka i montażystka.Znana z filmów podejmujących tematy wykluczenia społecznego, takich jak Wrony (1994), Nic (1998), Jestem (2005) , Pora umierać (2007) oraz Jutro będzie lepiej (2011). Jej filmy były wielokrotnie nagradzane nie tylko w Polsce, ale i na czołowych międzynarodowych festiwalach filmowych: w Cannes (Wrony), w Berlinie (Jestem, Jutro będzie lepiej), San Francisco (Pora umierać). 
 
Zwiastun filmu :