tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

WnK SIMONA - spotkanie z Natalią Koryncką Gruz

 

WIĘCEJ NIŻ KINO to nie tylko szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość spotkania się z wybitnymi przedstawicielami ze „świata filmu”: producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami, aktorami, dziennikarzami.

 

W dniu 28 .10.2022r. o godz. 18.00 zapraszamy do obejrzenia filmu w reżyserii Natalii Korynckiej Gruz pt.: „SIMONA”. Gościem wieczoru będzie reżyserka obrazu Natalia Koryncka Gruz, z którą rozmowę przeprowadzi red. Stanisław Zawiślińki.

Film - to dokumentalna opowieść o Simonie Kossak - mieszkającej w Puszczy Białowieskiej naukowiec i miłośniczce przyrody. Przeglądając pozostawione przez partnera Simony - Lecha Wilczka zdjęcia, odkrywa tajemnice rodzinne, których nie była świadoma. Dzięki twórcom poznajemy Simonę Kossak jako magiczną barwną postać, a także jej niezwykłe relacje ze zwierzętami.
Ale Simona to też kobieta, której otoczenie, nawet to najbliższe, często nie mogło zrozumieć - bezkompromisowa, radykalna w zachowaniu i poglądach. Jej gawęd o przyrodzie i zwierzętach prezentowanych w Polskim Radiu Białystok słuchała cała Polska. ( źródło: https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index)

Natalia Koryncka-Gruz - reżyser, producent, scenarzysta
Ukończyła wydział Polonistyki UW i Reżyserię w PWSFTviT w Łodzi.
Za film absolutoryjny „1 – 1 „ dostała 18 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych (w tym Grand Prix- Bilbao, I Nagroda- Oberhausen, Nagroda Specjalna- Turyn, etc.)
Autorka wielu filmów dokumentalnych (m.in. „Krótki film o Krzysztofie Kieślowskim”,
„Bezprizorni”, „Zbig- Zbigniew Rybczyński”) oraz teatrów telewizji („Mały książę”,  „Gra kłamstw”,  „Złodziejki chleba”).
Za film fabularny „Amok” otrzymała nagrodę za debiut na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Zwiastun filmu:https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/Simona+Zwiastun+nr+1-62346

 

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul.I.Paderewskiego 1a
28.10.2022r. godz. 18.00
 WSTĘP WOLNY