tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Informujemy, że od listopada kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury będzie czynna: wtorki, piątki 9.30 - 15.30, środy, czwartki 12.30-18.30, poniedziałki kasa nieczynna.

Wyjazd do Teatru Syrena na spektakl muzyczny Piplaja

04.02.2023 r., godz. wyjazdu 16.30
Koszt (bilet + transport) 135 zł
Zapisy i wpłaty do 20.12.2022 r. – ilość miejsc ograniczona
Zapisy pod nr tel. 22 732 08 76 wew. 31 lub w siedzibie NOK (ul. I. Paderewskiego 1a, Nowy Dwór Mazowiecki)

 Muzyczny spektakl „PIPLAJA” to opowieść o wybitnej satyryczce Stefanii Grodzieńskiej, współzałożycielce Syreny, która rozbawiała kolejne pokolenia w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej oraz w felietonach w „Szpilkach” i „Przekroju”. Słowem „piplaja” w przedwojennym żargonie nazywano początkujące aktorki, tancerki i autorki. Używała go także Grodzieńska i sama była piplają, kiedy stawiała pierwsze kroki w międzywojennych warszawskich teatrach, kabaretach literackich i rewiach. Wojna zabiła ten świat i to słowo, a my wskrzeszamy je za sprawą musicalu Joanny Drozdy (scenariusz i reżyseria) oraz Tomasza Filipczaka (muzyka).

Akcja obejmuje trzy okresy. Opowiadamy o międzywojniu, kiedy Warszawa była stolicą rozrywki, o życiu pod okupacją i w getcie oraz o artystycznych salonach powojnia. Zapraszamy do świata zaludnionego przez tak barwne i ważne dla kultury postaci jak Fryderyk Jarosy, Wiera Gran, Hanka Bielicka, Hanka Ordonówna, Loda Halama i Karol Hanusz.
Obsada: Natalia Kujawa, Marek Grabiniok, Agnieszka Rose, Kornelia Raniszewska, Adrianna Kućmierz, Krzysztof Godlewski, Jolanta Litwin-Sarzyńska, Dominik Ochociński, Sylwia Achu

O spektaklu napisali:
„Piplaja” to feeria barw: od szalonych kolorów międzywojennej rewii po mrok wojny, pastelowość późniejszych lat, aż do wielobarwnej intensywności zawartej tu muzyki, ruchu scenicznego czy też niczym nieskrępowanej żywiołowości zespołu aktorskiego. Warto to zobaczyć na własne oczy." (Katarzyna Batarowska)
"Natalia Kujawa w roli tytułowej jest strzałem nawet nie w dziesiątkę, a sam milion! Ileż ta artystka ma talentu i energii!"(Teatralne Nieciche Wielbicielki)