tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Informujemy, że od listopada kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury będzie czynna: wtorki, piątki 9.30 - 15.30, środy, czwartki 12.30-18.30, poniedziałki kasa nieczynna.

Wernisaż wystawy TRZY PERŁY

Zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "Trzy Perły" członkiń Mazowieckiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich -Tamary Baczkowskiej-Urban, Maryli Beniger i Liliany Soi.
24 marca 2023 r., godz. 17:00
Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1a
Wstęp wolny
Wystawa potrwa do 20 kwietnia 2023 r.

Maryla Beniger
Moje malarstwo nie jest przykładem beznamiętnego realizmu. Nie kopiuję rzeczywistości, staram się nawiązać kontakt z odbiorcą, przez pozytywne odczuwanie radości z malowania. Lata całe pracowałam nad rysunkiem, formą, kompozycją i kolorem.
Prace moje znajdują się u kolekcjonerów w Polsce i za granicą. Prezentowałam je na ponad 40 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Dyplom za organizowanie wystaw i konkursów plastycznych z młodzieżą przy Domu Kultury ”Na Goldoniego”, Odznaka Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Kontakt: 518 524 206, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Tamara Baczkowska-Urban
Warszawianka, członek Związku Artystów Polska Sztuka Użytkowa, Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Tworzy w technikach - olej, akryl, pastel olejny, rzeźbi. Jej obrazy naładowane są niesamowitą pozytywną energią a zdobią one wnętrza w Polsce, USA, Europie, Kanadzie, Australii i Japonii. Artystka uczestniczyła w ponad 100 plenerach malarskich w kraju i za granicą - Japonia, Czechy ,Niemcy, ponad 100 wystawach zbiorowych i 66 wystaw autorskich. Udziela się społecznie, biorąc udział w wielu aukcjach charytatywnych.

Kontakt: 508 354 970, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Liliana Soja
urodziła się w Milanówku, mieszka i tworzy w Warszawie-Józefowie,
wcześniej w Paryżu (1982-1997). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych
w Warszawie. Studiowała w pracowniach Jacka Sempolińskiego,
Rajmunda Ziemskiego i Zbigniewa Gostomskiego. Dyplom z wyróżnieniem rektorskim uzyskała w1980 r.
Zajmuje się malarstwem i designem graficznym. W swojej twórczości
specjalizuje się w malarstwie abstrakcyjnym. Jej obrazy to silnie
energetyczne, ekspresyjno-intuicyjne kompozycje malowane “alla prima”
z podkreśleniami impasto. W sztuce najważniejsze jest dla niej zaproszenie widza do wspólnego odkrywania nowych abstrakcyjnych, fascynujących światów ze sfery duchowej ...
Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i Francji.
(np. Grand Palais Jeune Painture Jeune Ekspression w Paryżu, Galeria Stara Prochownia w Warszawie, Galeria DAB ZPAP Warszawa PositiveArt). Jest też obecna w galeriach internetowych malarstwa. Jest laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Warszawy oraz stypendystką Ministerstwa Kultury.
Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce, Francji, Szwajcarii, USA.
https://www.instagram.com/lilianasoja/
https://www.facebook.com/lilianasoja
https://www.facebook.com/SojaPainting
http://lilianasoja.blogspot.com/

Kontakt:
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: 502 056 144