tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Polska w bieli i czerwieni - wyniki konkursu

24 listopada 2016r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. „Polska w bieli i czerwieni” oraz wręczono nagrody jego laureatom.

Konkurs ten był adresowany do uczniów nowodworskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do ośrodka kultury w wyznaczonym terminie wpłynęły 204 prace, z czego niezmiernie się cieszymy.
Regulamin konkursu przewidywał użycie w pracy co najwyżej trzech kolorów: dwóch obowiązkowych – bieli i czerwieni oraz jednego dodatkowego koloru, którego wybór zależał od uczestników. Technika wykonania prac była tym razem dowolna. Mogliśmy więc podziwiać prace stworzone m.in.: pastelami, ołówkiem, farbami, czy techniką kolażu. Młodzi twórcy popisali się wielką wyobraźnią i zdolnościami, nie raz zaskakując sposobem wykonania.
Jury w składzie: Małgorzata Omelańczuk-Pawluk (artystka malarka, koordynatorka konkursu i instruktorka plastyki w Ośrodku), Anna Bogusz-Gazda (artystka malarka, mgr sztuki Wydziału Konserwacji Malarstwa Sztalugowego warszawskiej ASP) oraz Robert Sztuka (artysta i architekt wnętrz) stanęło przed trudnym zadaniem oceny prac i wyłonienia tych najlepszych. Jury brało pod uwagę zgodność z tematem, ogólne wrażenie artystyczne, staranność i samodzielność wykonania.
A oto laureaci konkursu:
w kategorii szkół podstawowych kl. I – III
I miejsce – Piotr Andrzejczak SP nr 5
II miejsce – Nadia Śniady SP nr 7
III miejsce – Oliwia Oliwa SP nr 5
wyróżnienia:
Monika Kozicka SP nr 7
Piotr Spodek SP nr 5
w kategorii szkół podstawowych kl. IV – VI
I miejsce – Gabriela Duda SP nr 5
II miejsce – Wiktoria Drążkiewicz SP nr 4
III miejsce – Marta Witek SP nr 7
wyróżnienia:
Ewelina Szczepankowska SP nr 4
Julia Mitak SP nr 5
w kategorii szkół gimnazjalnych kl. I – III
I miejsce – Milena Fajdek PG nr 4
II miejsce – Julia Rak PG nr 4
III miejsce – Oliwia Pałdyna PG nr 4
wyróżnienia:
Marta Moskwa PG nr 1
Maja Skrzek PG nr 3

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w naszym konkursie, a nauczycielom i opiekunom za pomoc w przygotowaniu prac. Cieszymy się, że temat konkursu zainspirował młodych nowodworzan do zastanowienia się nad ojczyzną i patriotyzmem. W ten sposób powstała interesująca wystawa poruszająca tematykę niezwykle aktualną w świadomości społecznej. Można ją oglądać w Galerii „Łącznik” Nowodworskiego Ośrodka Kultury do 12 grudnia 2016r. Serdecznie zapraszamy!

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://nok.nowydwormaz.pl/images/Polskawbieliiczerwieni24.11.2016r.