tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

"GODZINA -z-POŻYCIA MĘŻCZYZNY" chilli ,,Stereo-typ”

Zapraszam Państwa na wieczór kabaretowo-muzyczny, nazywany przeze mnie comedie-musical stand up. Trochę teatru, kabaretu i muzyki, trwa ok. 1 godziny i 15 min. , jak chcemy może być krócej, lub dłużej, zależnie od potrzeb.


Mars i Wenus, mężczyzna i kobieta, i cały kosmos między nimi i w nich, świat, który tworzą i, niestety, konsekwentnie go burzą. Temat stary jak… no właśnie, świat i…ciągle aktualny.
To jest to, co zainteresowało nas najbardziej, mnie i Artura Andrusa, z tego narodził się scenariusz, wzbogacony osobiście przeze mnie piosenkami z moich warszawskich spektakli i nie tylko.
                                                               Czas jest tylko szczególną formą przestrzeni
                                                                                                                                   H.G.Wells
Zapraszam więc do mojej szczególnej przestrzeni, uporządkowanej osobiście przez Artura Andrusa a inkrustowanej przeze mnie niemiłosiernie ze spektaklu na spektakl. W godzinę o świecie, życiu i kobietach? Ha! I nie tylko. Posłuchajcie…
„…Czy Państwo wiedzą, że ponad 90 procent utworów muzycznych, dzieł literackich powstało z myślą o kobiecie? A my, Panowie, to co? Jesteśmy gorsi? Mniej ciekawi? Pozbawieni wnętrza? Jeśli mężczyzna , to znaczy, że wszystko proste? Tak? Bez żadnej tajemnicy?
„Jednym z najbardziej zakorzenionych w społeczeństwie stereotypów, to ten o facecie rzekomo myślącym o……….. , że na godzinę życia tego faceta składa się siedem kilkuminutowych myśli o……….., jedna o jedzeniu, a reszta to pustka… Stop!
Czas skończyć z tym powtarzającym się „o”………, czas skończyć z tymi krzywdzącymi stereotypami, czas wreszcie udowodnić, że mężczyzna to zjawisko godne uwielbienia, nie tylko na scenie, czas, to właśnie Jemu, poświęcić trochę uwagi.
Jemu, czyli mnie… pomyślałem, że nadszedł czas na osobiste spotkanie z widzem, w czasie którego , no właśnie , co?... przywołuję swoje doświadczenia i odwołuję swoje obietnice …podsuwam sposoby bycia i niebycia (to jest dopiero sztuka!) w życiu i na scenie...Oj tam, oj tam, po prostu szczególnego rodzaju autorski i aktorski wieczór Piotra Szwedesa. Moja prywatna przestrzeń, moja prywatna godzina, wreszcie moja prywatna historia.
Umiejętnie, muszę przyznać, podsłuchana i skrupulatnie spisana osobiście przez Artura Andrusa.
„Miał rację Napoleon Bonaparte , kiedy mówił, że Bóg też jest najlepszym pisarzem, jego poezja to kobieta, jego proza to mężczyzna. I właśnie prozą pisze często piękne opowiadania. Chcecie sobie mnie poczytać? Słusznie, w końcu już cała Polska czyta! Zapraszam!”.
                                                                                                                                                              Piotr Szwedes

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul.I.Paderewskiego 1A
11 lutego 2017r., godz. 18.00
Karty wstępu w cenie 20 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury.