tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

MALARSTWO - zapraszamy na wernisaż

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż malarstwa grupy artystycznej JUTRZENKA,

której prowadzą swoją działalność znakomici artyści:
Alina Picazio
Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, obecnie w trakcie studiów doktoranckich w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Stypendystka Ministerstwa Kultury, odbyła staż na Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie.
Zajmuje się tematyką pamięci, wspomnień i ich wpływu na odbiór rzeczywistości.
W swoich płótnach łączy warstwy grafiki, malarstwa i rysunku.

Przemek Stachowski

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiował w pracowni profesora Stefana Gierowskiego a specjalizację malarstwo ścienne, w pracowni profesora Edwarda Tarkowskiego w la.1989-1994.
Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w roku 1994.
W latach 1995 – 1996 był asystentem w Pracowni Rysunku i Malarstwa profesora J. Lisa na wydziale Architektury Wnętrz warszawskiej ASP.
Potem zajmuje się monumentalnym i kameralnym malarstwem ściennym. sztalugowym, fotografią oraz mozaiką artystyczną. której uczył się się jeszcze jako stypendysta Centro Intenazionale Studi Insegnamento Mosaico w Rawennie.
Jest właścicielem pracowni artystycznej Deco Arch WWW.decoarch.com
W latach 2011 – 2014 pracownia Deco Arch działała jako firma, po otrzymaniu dotacji unijnej w programie organizowanym przez Fundację Kronenberga.
Przemko Stachowski brał udział w wielu zbiorowych i indywidualnych wystawach w kraju i zagranicą. Jego prace można znaleźć w kolekcjach w całym kraju i zagranicą.
Od wielu lat prowadzi pracownie przy domach kultury: 2001 – 2009 w TOK w Teresinie, a od 2009r. do dzisiaj w Sochaczewskim Centrum Kultury, gdzie rozwija talenty młodzieży i dorosłych w dziedzinie rysunku i malarstwa.
Prowadzi również Koło Entuzjastów Fotografii Cyfrowej OtoFOTO i warsztaty mozaiki artystycznej.

Jolanta Caban

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, wydział grafiki Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi oraz wydział malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego. Laureatka wielu stypendiów, nagród i wyróżnień zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Swoją twórczość artystka prezentowała w wielu galeriach w Polsce (np. Warszawa, Grudziądz, Biała Podlaska) oraz za granicą: Francja (m.in. Wersal), Litwa, Argentyna, Stany Zjednoczone, Belgia (m.in. w Parlamencie Europejskim), Niemcy.

Robert Żbikowski, występujący także pod pseudonimem artystycznym „ŻBIK”.
Urodził się w Warszawie. Mieszka i tworzy na Mazowszu. W roku 1994 ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni malarstwa profesora Zbigniewa Gostomskiego oraz w pracowni tkaniny klasycznej profesora Marka Dzienkiewicza. Jego praca dyplomowa poruszała temat budowy obrazu skupiając się na problemie rozmieszczenia ciężarów na płaszczyźnie oraz ich odbiorze i rozumieniu przez widza. Był to wyróżniony dyplom w 1994 roku, za który otrzymał nagrodę w postaci wystawy w Domu Artysty Plastyka na ul. Mazowieckiej w Warszawie. W latach 1993-1994 roku był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Od 1995 roku organizuje plenery artystyczne. Stare gospodarstwo rolne przekształcił w miejsce spotkań artystów i miłośników sztuki. Te krótkie mityngi owocują wystawami oraz integrują środowisko artystyczne. Rozwój tych wydarzeń można śledzić na stronie www.zbik.info. Żbik jest także współtwórcą wielu galerii sztuki, kuratorem wystaw, lokalnym aktywistą i założycielem platformy internetowej imagesroom.com promującej sztukę oraz artystów.

Nowodworski Ośrodek Kultury
Galeria ŁĄCZNIK
ul. I. Paderewskiego 1a
15 września 2017r., godz. 18.00
WSTĘP WOLNY