tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

 UWAGA! INFORMJEMY, ŻE Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH DO 7 PAŹDZIERNIKA 2022 ZOSTAJĄ ODWOŁANE ZAJĘCIA PLASTYCZNE. ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

SCRABBLE po raz XX

Już po raz dwudziesty, w dniach 28 -29 października 2017r., zapraszamy do Nowodworskiego Ośrodka Kultury scrabblistów z całej Polski na Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble.

To najpopularniejsza gra słowna na świecie wynaleziona w 1931 roku przez amerykańskiego architekta Alfreda Moshera Buttsa z Rhinebeck. Mająca wiele walorów edukacyjnych: powiększanie zasobu słów, poprawna pisownia wyrazów, logiczne myślenie, spostrzegawczość . Jest też grą towarzyską i może być dodatkową atrakcją podczas spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Klasyczna gra w Scrabble polega na wymyślaniu powiązanych ze sobą słów i układaniu ich na planszy, w sposób przypominający krzyżówkę. Słowa należy ułożyć z płytek, na których znajdują się litery o różnej wartości punktowej, a wygrywa ten, kto za ułożone słowa zdobędzie najwięcej punktów. Prawdziwym wyzwaniem jest układanie słów na tych polach planszy, na których można dostać premię i uzyskać najwyższą punktację! Zaczynamy 28 października o godz.11.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy.Zapisów można dokonać bezpośrednio przed zawodami od godz:10.00, lub przez stronę www.pfs.org.pl Zapraszamy do udziału w rozgrywkach i wygraniu cennych nagród 20 nagród ufundowanych przez: Nowodworski Ośrodek Kultury, Firmę „REMI” Barbara Torzewska, Drogerię Alicja Sempławska, Kwiaciarnie –Jolanta Okońska i firmę KOJEN- Witold Rogowski wyłączny dystrybutor markowych parasoli FULTON.