tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

WnK - Dzikie Róże

WIĘCEJ NIŻ KINO to nie tylko szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość spotkania się z wybitnymi przedstawicielami polskiej kinematografii: producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami, aktorami, dziennikarzami.

 

Sympatyków dobrego polskiego kina zapraszamy na kolejne spotkanie cyklu Więcej niż Kino podczas wieczoru obejrzymy przedpremierowy pokaz filmu Anny JADOWSKIEJ
                                                                                                  DZIKIE RÓŻE

Po projekcji red. Stanisław Zawiśliński poprowadzi spotkanie z reżyserem filmu ANNĄ JADOWSKĄ.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul.I. Paderewskiego 1A
15.12.2017r., godz.18.30
WSTĘP WOLNY

Dzikie róże
scenariusz i reżyseria Anna Jadowska
rok produkcji 2017r.
czas pokazu 90 minut
Mieszkająca na wsi młoda mężatka Ewa, matka dwójki dzieci, sama z pomocą matki prowadzi dom w czasie, kiedy jej mąż Andrzej zarabia na rodzinę w Norwegii. W czasie wielomiesięcznej nieobecności męża, samotna, przeżywa romans z nastoletnim, zakochanym w niej chłopakiem. Zachodzi w ciążę i na kilka miesięcy wyjeżdża, żeby nie dawać pożywki plotkom. Rodzi dziecko i zostawia je do adopcji w szpitalu. Kiedy Andrzej przyjeżdża na komunię córki, czuje, że Ewa oddaliła się od niego. Po spotkaniu z kolegami podejrzewa, że żona coś przed nim ukrywa. Napięcie między małżonkami narasta. Napiętnowana przez ludzi, czuje się niezrozumiana, co wpływa też na jej relacje z dziećmi. Kiedy podczas jej pracy na plantacji dzikich róż, znika nagle jej 2-letni synek, wpada w panikę. Wkrótce dziecka szuka już cała wieś. Andrzej jest wściekły na Ewę. Czy odzyskają dziecko? Czy związek przetrwa? Czy Ewa pogodzi rolę walczącej o małżeństwo kobiety z rolą matki, która zmuszona została porzucić dziecko.