tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Informujemy, że od listopada kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury będzie czynna: wtorki, piątki 9.30 - 15.30, środy, czwartki 12.30-18.30, poniedziałki kasa nieczynna.

WnK - CICHA NOC

WIĘCEJ NIŻ KINO to nie tylko szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość spotkania się z wybitnymi przedstawicielami ze "świata filmu”: producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami, aktorami, dziennikarzami.


„CICHA NOC”

scenariusz i reżyseria: Piotr Domalewski
obsypany nagrodami: 9 Orłów , Złote Lwy
debiut reżyserski Piotra Domalewskiego
czas projekcji: 97 min

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.
Gościem wieczoru będzie odtwórczyni głównej roli kobiecej:

AGNIESZKA SUCHORA

Agnieszka Suchora - rocznik 1968 - w 1990 ukończyła studia na PWST w Warszawie. Od debiutu w roli Sary w Komediancie Thomasa Bernharda (reżyseria: Erwin Axer, prem. w 1990) jest aktorką Teatru Wspólczesnego w Warszawie. Występowała Kabarecie Olgi Lipińskiej w TVP. Popularność na szklanym ekranie przyniosła jej rola siostry Basi Es w sitcomie Daleko od noszy. Od 2016 gra w serialu Pierwsza Miłość. W 2018 otrzymała ORŁA w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola kobieca za rolę Teresy w filmie Cicha Noc.
Prywatnie Agnieszka Suchora jest córką polskiego aktora Piotra Suchory i żoną aktora Krzysztofa Kowalewskiego; mają córkę Gabrielę. Jest współwłaścicielką sklepu wnętrzarskiego A&A Bath w Warszawie oraz projektantką wnętrz i mebli.
Wieczór poprowadzi tradycyjnie red. Stanisław Zawiśliński.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul.I.Paderewskiego 1A
27.04.2018r., godz: 19.00
Wstęp Wolny
https://www.youtube.com/watch?v=cA6BUYVkQoE