tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Informujemy, że od listopada kasa Nowodworskiego Ośrodka Kultury będzie czynna: wtorki, piątki 9.30 - 15.30, środy, czwartki 12.30-18.30, poniedziałki kasa nieczynna.

WnK - Ptaki Śpiewają w Kigali, spotkanie z Jowitą BUDNIK

WIĘCEJ NIŻ KINO to nie tylko szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość spotkania się z wybitnymi przedstawicielami ze "świata filmu”: producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami, aktorami, dziennikarzami.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu wg. scenariusza i w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze

 

PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI

Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik) – polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Anna umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, Klarysa decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.( źródło:WWW.filweb.pl)
Więcej o filmie: http://www.filmweb.pl/film/Ptaki+%C5%9Bpiewaj%C4%85+w+Kigali-2017-595615#
czas projekcji: 1 godz. 57 min.

Gościem wieczoru będzie odtwórczyni głównej roli w filmie Anny – wybitna aktorka JOWITA BUDNIK.
Wieczór poprowadzi red.Stanisław ZAWIŚLIŃSKI.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul.I.Paderewskiego 1A
25 maja 2018r. godz: 18.30
Wstęp Wolny
https://www.youtube.com/watch?v=Gxa3xHMdLA4