tel./fax: 22 732 08 86

tel.:       22 732 08 76

Wielka Mała Historia

W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, Mazowiecki Instytut Kultury zaplanował cykl pokazów teatralnych, połączony z warsztatami edukacyjnymi, skierowany do dzieci, młodzieży i nauczycieli z Mazowsza zatytułowany: Wielka Mała Historia.
Do udziału w tym projekcie został zaproszony Nowodworski Ośrodek Kultury.


Zaczynamy 1 październik 2018 r. warsztatami literacko-plastycznymi pt. „Przedmioty, które mówią”, do których zaprosilismy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 prowadzonymi przez pisarkę, dziennikarkę, tłumaczkę Justynę Bednarek, autorkę książek dla dzieci pt. „Pięć sprytnych kun”, „W to mi graj” i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.Justyna Bednarek fot. Julita Delbar Klitka Atelier 2

Drugim elementem programu jest spektakl teatralny pt „Listy do Skręcipitki” w wykonaniu Zachariasza Muszyńskiego. Opowieść zbudowana na autentycznych listach pisanych przez Antoniego Adamskiego do żony w latach 1913-1918. Dokument minionej epoki, z czasów zaborów i wybuchu I wojny światowej. Do obejrzenia spektaklu i udziału w warsztatach genealogicznych, które odbędą się 7 listopada 2018 r. w naszym ośrodku kultury, zaprosiliśmy młodzież z nowodworskich szkół średnich.

Przechwytywanie123